Baznīcu nakts jau šovakar. Nāc ciemos!

0 komentāri

Kad jūs pēdējo reizi bijāt baznīcā? To noteikti var vēl paspēt izdarīt piektdien Baznīcu naktī. Līdz pusnaktij būs atvērtas vairāk nekā simt dievnamu un klosteru durvis, lai ne tikai ticīgie varētu iepazīties ar dažādu konfesiju kultūras mantojumu.

Baznīcu naktī piedalīsies 145 dievnami no visas Latvijas. Viena no tām ir Misiones baznīca, kas atrodas Čiekurkalnā, no ārpus nelīdzinās klasiskam luterāņu dievnamam. Tās kopskats veidojies daudzu gadu gaitā, ēkas siluetā redzamas dažādas formas un mozaīkas elementi. Baznīcu naktī tā piedalīsies otro reizi. Pērn mācītājs Burovs šim uzaicinājumam uzreiz piekrita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Baznīcu nakts ideja nāk no Austrijas. Šovakar šajā pasākumā vienlaikus piedalīsies desmit Eiropas valstis. “Tās ir kā atvērtās durvis baznīcām – cilvēki var ienākt un apskatīties, uzzināt par mākslas vērtībām. Gadās, ka cilvēki ir kautrīgi, varbūt ir kādi stereotipi, kas liedz viņiem ienākt baznīcās,” teic Baznīcu nakts idejas virzītāja Sintija Sproģe.

Tikmēr kultorologi uzskata, ka šādas norises esamībā ir ieinteresētas gan pašas baznīcas, gan iedzīvotāji. “Arī pētījumi liecina, ka reliģiozitāte pie mums pastāv, tomēr maz cilvēku apmeklē baznīcas. Līdz ar to tā ir tāda privāta ticība, no otrās puses var ieiet šajā sakrālajā telpā. Tā kā Latvijā mums ir gan konfesiju, gan reliģiju klāsts, tā ir iespēja vienā vakarā apmeklēt dažādus kultūras centrus,” norāda kulturologs un RSU asociētais profesors Deniss Hanovs.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas