Baskāju skriešana vēršas plašumā; gaidāms baskāju ultramaratons

0 komentāri

Baskāju skriešanas biedrībā biedru skaits gada laikā ir dubultojies, un jau šosestdien notiks Otrais Baltijas baso pēdu ultramaratons.

Baso pēdu ultramaratons notiks gar jūru – posmā no Mazirbes līdz Rojai. Distanču garumi būs dažādi, un piektdien šim skrējienam vēl var paspēt pieteikties. Patlaban ultramaratonam jau ir pieteikušies vairāk nekā 120 cilvēki no Latvijas, kā arī no Norvēģijas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrā Baltijas baso pēdu ultramaratona organizatore Alīna Rence:

Garā distance ir 53 kilometri – tas ir ultramaratons, vidējā distance ir 34 kilometri. Tāpat ir arī 11 kilometru distance, kas paredzēta tiem skrējējiem, kuri grib pamēģināt baskāju skriešanu, bet nav vēl tik pārliecināti. Visiem skrējējiem ir jāizvērtē savas spējas, un nevajadzētu pārcensties.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība tika nodibināta pirms nepilniem trim gadiem. Tiek uzskatīts, ka skriešana ar basām kājām ir vismazāk traumatiska.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis:

Skriešana basām kājām ir saudzīgāka, pamatā skriešanas formas dēļ, kā arī tā dēļ, ka skrienot jūtam segumu un automātiski varam ”pārveidot” pēdas formu, paši padarot skriešanu saudzīgāku.

Pāriet uz skriešanu bez apaviem nepieciešams pakāpeniski, turklāt sākumā labāk skriet uz cietāka seguma, piemēram, gluda asfalta, nevis sākt pa meža taciņu vai gar jūru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas