Barona ielas remonts ir labas ziņas visiem, izņemot autovadītājus

0 komentāri

Jau nākamnedēļ automašīnu satiksmei uz remonta laiku slēgs Krišjāņa Barona ielu. Aptuveni gada laikā iecerēts ielu pārveidot par velosipēdistiem un gājējiem draudzīgu, savukārt autovadītājiem tas nozīmēs ilgāku nīkšanu “korķos” un lielākus sarežģījumus, šķērsojot pilsētu.

Rīgas domes ieceres ir ambiciozas – Barona ielu pārveidot, lai tā kļūtu pievilcīga tirgotājiem, kafejnīcu īpašniekiem, māmiņām ar bērniem, velobraucējiem, invalīdiem un tūristiem. Vienīgie nevēlamie ir autovadītāji, kuriem jārēķinās ar krietni šaurāku brauktuvi un kustības ierobežojumu līdz 30 kilometriem stundā. Remontdarbi sāksies nākamnedēļ, un līdz pat gada beigām iela taisnvirzienā šoferiem būs slēgta, atsevišķās vietās no šķērsielām iebraukt gan varēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Brauktuves segums būs tikai bruģis – arī tajās vietās, kur patlaban ir asfaltbetona segums. Savukārt brauktuves abās pusēs ar īpašu bruģi tiks iezīmēta un izveidota rekomendējošā velojosla. Autovadītāji pa šo joslu drīkstēs braukt, taču viņiem būs jārēķinās ar velobraucējiem. Paredzēts uz ietvēm un skvēros izvietot puķupodus, soliņus.

Foto:

Parasti ceļu remontdarbus veic vasarā, jo rudenī laikapstākļi ar lietu un temperatūras izmaiņām ir nelabvēlīgi. Domē atzīst, ka līdz ar dokumentu saskaņošanu termiņi ievilkušies, taču tas remontdarbiem netraucēšot.

Kopumā Barona ielas pārmaiņas no rīdzinieku nodokļu maksātāju naudas izmaksās 2,6 miljonus eiro. Satiksmes departamentā atzīst, ka pārmaiņas var radīt lielākus sastrēgumus, taču iedzīvotājiem ar to jāsamierinās kopējā labuma un progresa vārdā.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas