Baltkrievijas sēnēs konstatēta augsta radiācija. Vai tas var skart arī Latvijas tirgu?

1 komentārs

Baltkrievijas ogās un sēnēs konstatēta pārmērīga radiācija. Vai šīs meža veltes varētu nokļūt arī Latvijā un vai šāds piesārņojums varētu būt arī pašmāju mežos vāktās sēnēs un ogās?

Rudens sēņu laiks vēl nav sācies, taču Latvijas mežos šobrīd var lasīt gailenes un meža ogas – tās tiek tirgotas Latvijas tirgos. Arī pircēji, kas meža veltes nopērk, skatās uz to cik ogas ir lielas un svaigas, nevis domā par to, cik tās ekoloģiski tīras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kļuvis zināms, ka šovasar Baltkrievijas mežos lasītajās ogās un sēnēs konstatēta paaugstināta radiācija. Trešdaļā veikto ogu pārbaudēs un vismaz 40% sēņu analīžu atklāts radioaktīvā cēzija daudzums pārsniedz atļautās normas. Tomēr tirgotāji uzskata, ka tas mūs neskar.

Pārtikas veterinārais dienests mierina iedzīvotājus –  situācija Baltkrievijā tiešām mūs neskarot, jo piesārņojums tur – saistīts ar Černobiļas avāriju un radioaktivitāte ik gadu samazinās. Eiropā darbojas ātrās brīdināšanas sistēma, kas ļauj valstīm brīdināt vienai otru par iespējām ievest vai izplatīt nekvalitatīvus pārtikas produktus, taču neviens ziņojums par radioaktivitāti pārtikas produktos, šogad nav bijis.

Ievedot Latvijā citās valstīs lasītas dabas veltes ir jāapliecina to izcelsme. Ja dienestiem rodas šaubas par kvalitāti, prece tiek pārbaudīta. Sēnes un ogas no Baltkrievijas Latvijā neesot ievestas.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • dada
    +1

    dada

    it kā kāds būtu parbaudījis to sēņu radioaktivitāti ko izpērk krievi rīgas centrāltirgū! :D

    30.08.2015 08:54

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas