Baltijas valstu drošība ir daudz vājāka nekā Ukrainā pirms Krievijas īstenotās agresijas

4 komentāri
Baltijas valstu drošība ir daudz vājāka nekā Ukrainā pirms Krievijas īstenotās agresijas
Foto: LETA

Baltijas valstu drošība šobrīd ir daudz vājākās pozīcijās nekā pirms Krievijas agresijas Ukrainā un Krievijas īstenotās politikas. Lai stiprinātu Latvijas pozīcijas, mūsu valsts slēgs aizsardzības jomas sadarbības līgumu ar ASV, un par to otrdien aiz slēgtām durvīm valdībā tiks uzklausīts Aizsardzības ministrijas ziņojums.  

Plānots slēgt sadarbības līgumu ar ASV, kas prasīs vairāku ministriju iesaisti, lai atvieglotu sabiedroto uzņemšanu Latvijā, tādējādi veicinot sabiedroto klātbūtni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šis līgums arī vērtējams kā viens no darbiem, lai sagatavotos jūlijā paredzētajam NATO samitam Varšavā, kurā paredzēts pieņemt lēmumus par sabiedroto ilgtermiņa klātbūtnes nodrošināšanu Baltijas valstīs.

ASV jau šobrīd sniedz ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, dodot finansējumu dažādiem aizsardzības projektiem, kā arī kopš Krimas aneksijas 2014. gadā nodrošinot savu karavīru pastāvīgu klātbūtni Latvijā.

4 komentāri

TOP komentāri

 • Mudīte
  +1

  Mudīte

  neko neviens neizaicina kad lodes lidos pār Latviju tad sāksiet citādā domāt un rakstīt jo gulēsiet dziļā miegā!!!!!

  17.05.2016 11:30

 • Juris P
  0

  Juris P

  Ir tads teiciens, gribi mieru tad gatavojies karam. Ja Latvija nebutu NATO dalibvalsts,tad taja tiktu iesutiti zalie cilvecini un butu noticis referendums,reize ar Krimu butu pazemigi lugusas uznemt tas lielas Krievijas sastava. Krievija negad sava vesture nav atteikusies kadu zemiti paklaut vai izlaupit. Ja ta to nedara,tas nozime,ka nav istais bridis,nav tik daudz speka sakoncentrets,vai pasa Krievija bardaks valda. Pieci iemesli nenak galva,bet dazus varetu nosaukt,kapec Krievijai noderetu nabadziga Latvija. 1)Pasa Krievija atskaitot Maskavu,Peterburgu nav ipasi nekada "malina",ja tas butu otradak,tad vinu skaits Latvija samazinatos atrak neka viniem draudzigas Kazakstanas un citu tai draudzigo valstu. 2) Krievija var iebrukt,lai aizstavetu savus pazemotos krievus,kuriem Latvija jamacas kaut kada,nekam nevajadziga latviesu valoda. PSRS laikos krievi Latvija bija kungi,bet tagad tas oficiali atnemts. 3) Ostas noderetu,jo Somu lici esosajam barga ziema kugiem cels jalauz ar ledlauziem. 4) Ja Latviju negaiditi ienem,tad kars pret NATO notiek nevis Krievija,bet Latvija. Tadejadi necies Krievijas pierobezu apgabali. 5) Zemes nekad nemedz but par daudz. Ja tomer Putins vai kads doma savadak,lai piedava man. Ta var but jebkada stavokli, mezi,purvi,tuksnesi,kalni. Galvenais,jo vairak,jo labak. Pat Krievijas teritorijas lieluma var piedavat,paldies gaidu piedavajumus.

  21.05.2016 22:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas