Balticovo likvidē avārijas sekas; piesārņojuma noplūde upēs esot novērsta

0 komentāri

Iecavas novadā esošais olu ražošanas uzņēmums Balticovo likvidē avārijas sekas – no attīrīšanas iekārtām tiek izņemtas bojāgājušas baktērijas, vēsta LNT Ziņas.

Ir noskaidrots avārijas iemesls – attīrīšanas iekārtas tika pārslogotas, jo vēl vienas papildu ražošanas iekārtas pieslēgšana attīrīšanas sistēmai palielināja slāpekļa daudzumu notekūdeņos, kas arī nobendēja baktērijas. Pagaidām notekūdeņi tiek uzglabāti īpašā tvertnē, kā arī baseinos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Notekūdeņu noplūdināšana Verģupē un Iecavas upē esot pārtraukta. Valsts vides dienests kaitējumu dabai nav konstatējis, tomēr novērošana turpināsies, un vēl nedēļu tiks ņemti ūdens paraugi.

Kārlis Valdens, Baltocovo valdes loceklis:

Daļu notekūdeņu, kas bija īpaši piesārņoti, esam sapildījuši baseinos. No kuriem šie te notekūdeņi tiks izvesti tikai tad, kad tiks saņemta vides pārvaldes atļauja, ko mēs drīkstam ar šiem ūdeņiem darīt. Pārējos notekūdeņus, kas mums veidojās ražošanas procesā, izvedīsim uz Iecavas komunālo saimniecību.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas