Bakteriālais vēzis apdraud skaistos kastaņkokus!

0 komentāri

Latvijā konstatēta jauna bīstama koku slimība – bakteriālais vēzis, kas kaitē zirgkastaņām.

Bakteriālais vēzis līdz šim bija izplatīts Eiropas ziemeļrietumu daļā, bet nu tas izplatījies arī līdz Latvijai. Pagaidām gan atklāts tikai viens inficēts koks Jelgavā, taču nav izslēgts, ka arī citur Latvijā var būt kādi saslimuši koki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī infekcija var izplatīties ar vēju un lietus ūdeņiem. To var pārnēsāt arī kukaiņi un citi organismi, slimību var pārnest arī ar inficētiem instrumentiem. Ar bakteriālo vēzi slimu koku glābt vairs nevar, tāpēc to vislabāk nozāģēt.

Valsts Augu aizsardzības dienesta pārstāve Gunita Bokuma:

Stumbra mizas bojājumi, ko cilvēks ar aci var redzēt. Tie ir apmēram metra augstumā no zemsedzes pie sakņu kakla izdalās tāds eksodāts tumšs, var teikt – sulo. Vēlāk tas maina krāsu. Paliek tāds sarkani brūni dzeltens un necaurspīdīgs. Tajā vietā, kur tek šis šķidrums, miza ir uzbriedusi.

Vēlāk bojātajā vietā miza saplaisā un sašķeļas. Tad slimība pāriet uz koka zariem un pāris gadu laikā tas nokalst.

Ja iedzīvotājiem ir aizdomas par inficētu koku, jāsauc Valsts Augu aizsardzības dienesta inspektori, kas paņems paraugus un noteiks precīzu kaites iemeslu.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas