Baidoties pazaudēt darbu, cilvēki cenšas slēpt, ka guvuši traumas darbā

0 komentāri

Slimnīcās arvien biežāk nonāk pacienti, kuri guvuši smagas traumas, strādājot mežizstrādē, dārzā vai remontdarbos. Taču izrādās, ka pacienti mēģina slēpt, ka traumas guvuši tieši darbā.

Pērn kopumā 700 pacientiem bijusi nepieciešama mikroķirurgu palīdzība. Oficiāli trešdaļa no šīm traumām gūtas darbā, strādājot gaterī vai mežizstrādē, taču īstenībā darba vietā savainojas daudz vairāk cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mārtiņš Kapickis, mikroķirurgs, Mikroķirurģijas centra vadītājs:

Lielākā daļa cilvēku, kas savainojas, savu darba traumu noliedz, neskatoties uz to, ka viņam ir darba apģērbs mugurā un pilnīgi ir skaidrs, ko viņi ir darījuši. Es domāju, viņš baidās zaudēt darbu, jo, visdrīzāk, nestrādā legāli. Domāju, tur ir pietiekami liela ēnu ekonomika.

Tikmēr pacients Aleksejs, kurš pirms dažām dienām savainojis kreisās rokas pirkstus, strādājot mājās ar leņķa slīpmašīnu jeb tautas valodā runājot fleksi, stāsta, ka darba drošības noteikumus ir pilnībā ievērojis. Pirms 15 gadiem Aleksejs, pildot darba pienākumus gaterī, bija zaudējis labās rokas pirkstu. Viņaprāt, šādas traumas kokapstrādē strādājošie gūst ne tāpēc, ka neievēro darba drošību, bet gan citu iemeslu dēļ.

Aleksejs, pacients:

Nevar teikt, ka regulāri notiek darba drošības pārkāpumi. Gaterī maksā labi, tāpēc cilvēks grib izdarīt vairāk, lai nopelnītu. Tādēļ viss darbs notiek pēc inerces un piemirstas, ka strādāt ar zāģi vajag ļoti uzmanīgi. Manā gadījumā zāģim, ar kuru toreiz strādāju, bija milzīgi zobi – kā haizivij. Norāva pirkstu vienā mirklī. Es redzēju, ka kaut kas aizlidoja, un, izrādījās, tas bija mans pirksts. Tā kā, tas ir cilvēciskais faktors.

Piemēram, Rīgas Austrumu slimnīcas Mikroķirurģijas centrā dakteriem šobrīd darba ir pilnas rokas. Nedēļas nogalē ar zāģiem, cirvjiem un leņķa slīpmašīnām savainojušies astoņi cilvēki. Līdz ar to mikroķirurgiem jāpiešuj roku pirksti atpakaļ, ja vien tas ir iespējams.

Pēdējos divos mēnešos 60 cilvēkiem sadragātu plaukstu vai pirkstu glābšanai bija vajadzīga mikroķirurgu palīdzība.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas