Baidoties no diskriminācijas, vairāki geji un lesbietes pametuši Latviju

6 komentāri

Baidoties no diskriminācijas ikdienā, vairāki Latvijas geji un lesbietes ir izvēlējušies pārcelties uz dzīvi citā valstī, atklāj Lielbritānijas geju un lesbiešu imigrācijas grupas vadītājs Pols Deleins. Vērienīgā konferencē Rīgā piektdien pasaules līmeņa cilvēktiesību eksperti sprieda, kā politikas veidotāji var uzlabot seksuālo minoritāšu tiesisko aizstāvību.

Seksuālo minoritāšu nevienlīdzība, salīdzinot ar heteroseksuāliem cilvēkiem Latvijā, ir viena no sliktākajām Eiropā. Piemēram, uzzinot personas dzimumorientāciju, Latvijā mēdz atbrīvot no darba, smagi piekaut uz ielas, izmantot emocionālo vardarbību, izsaka draudus, vajā internetā. Šie un citi iemesli ir cēloņi līdz šim vēl neapzinātai emigrācijai no Latvijas uz Lielbritāniju, kur homoseksuālu cilvēku tiesiskais stāvoklis ir vislabākais Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Daudzi cilvēki no Latvijas ir pārcēlušies uz Londonu pēdējos gados, jo, viņuprāt, ikdiena Lielbritānijā ir daudz brīvāka un drošāka. Emigrējušie latvieši man teikuši, ka bailēs no sekām bijuši spiesti slēpt savu orientāciju no ģimenes un darbavietas. Tas ir nepieļaujami, ka savas identitātes dēļ jāiedzīvo diskriminācija, vardarbība skolā vai atlaišana no darba,” teic Lielbritānijas geju un lesbiešu imigrācijas grupas vadītājs Pols Deleins.

Sestdien Vērmanes parkā notiks lielākais seksuālo minoritāšu gājiens, kāds jebkad Latvijā bijis. Plānots, ka visas Eiropas praidā piedalīsies divi tūkstoši cilvēku.

Skaties video:

6 komentāri

TOP komentāri

 • maija
  +3

  maija

  pareizi ir, nav ko bojat Latvijas gaisu ar savu pederastiju! pederasti tadi paši ka pedofili, ko tad pedofilus ari legalizesim!?????

  19.06.2015 18:29

 • doremi
  +2

  doremi

  atbalstu .nav ko gaisu jaukt ,kur gasimtiem gimeniskās tradīcijas

  19.06.2015 20:25

 • Jānis Sarkans
  0

  Jānis Sarkans

  To,ka viņi labprātīgi pamet Latviju es neticu,jo viņus pie mums cildina valdība un sargā policija.Mūsu Latvijas iedzīvotājiem ir jādara viss lai viņi šeit justos ļoti slikti

  20.06.2015 18:18

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas