Aug atlīdzību pieteikumu skaits par nopludinātiem mājokļiem

0 komentāri

Šā gada pirmajos četros mēnešos, līdzīgi kā pērnā gada laikā, pieaug pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par bojājumiem, ko privātpersonu mājokļiem radījusi šķidruma noplūde.

Pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, pieteikto atlīdzību skaits par šādiem bojājumiem pieaudzis par 22%, bet šā gada pirmajos četros mēnešos pieteikumu īpatsvars par šķidruma noplūdes radītiem bojājumiem mājokļiem sasniedza 60% no kopējā pieteikto atlīdzību skaita privātpersonu īpašuma apdrošināšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt, pretēji 2013. gadam, kas tika dēvēts par “uguns gadu” ievērojamā ugunsgrēku skaita pieauguma dēļ, 2014. gadā būtiski – par 39% – samazinājies saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par ugunsnelaimju izraisītajiem bojājumiem privātīpašumiem. Mazāk atlīdzību pieteikumu par ugunsgrēku postījumiem saņemti arī šogad.

Pretēja jeb negatīva tendence pēdējā laikā vērojama attiecībā uz mājokļiem radītiem bojājumiem šķidruma noplūdes rezultātā, tostarp kaimiņu appludinātiem dzīvokļiem, nolietotu ūdensvadu vai plīsušu cauruļvadu radītiem bojājumiem.

Pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, būtiski – par 22% – palielinājies pieteikto atlīdzību skaits par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem privātīpašumiem. No visiem pērn saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem privātīpašuma apdrošināšanā 61% gadījumu bijis par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem mājokļiem.

Šogad šādu apdrošināšanas gadījumu īpatsvars jau sasniedz gandrīz divas trešdaļas jeb 65% no visiem pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem mājokļu apdrošināšanā.

Appludināto mājokļu iemesls visbiežāk bijis neaizgriezts ūdens krāns, nenosiltinātu vai nolietotu ūdensvadu un kanalizācijas cauruļvadu bojājumi, kā arī trauku un veļas mazgājamo mašīnu savienojumu bojājumi. Visbiežāk mājoklim radīti dažādi kosmētiskie bojājumi, taču nereti mitruma rezultātā radīti arī būtiskāki bojājumi – satrūdējušas ēku sijas, sienu konstrukcijas un grīdas.

Pērn lielākā atlīdzība mājokļa apdrošināšanā – 28 tūkstoši eiro; šogad – 10 tūkstoši eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas