Audžuģimenes negribīgi meklē palīdzību bērna audzināšanā, jo baidās, ka viņiem bērnu atņems

0 komentāri

Bieži vien audžuģimenes un aizbildņi, kuri savā aprūpē pieņēmuši bērniņu, grūtību gadījumā negribīgi vēršas pēc padoma pašvaldību sociālajos dienestos, jo baidās, ka tad viņiem bērniņu atņems. Gada laikā Latvijā izveidoti trīs atbalsta centri, kuros iespējams saņemt dažāda veida sociālo palīdzību un  piedalīties grupu semināros, lai uzlabotu attiecības ar bērniem, kurus viņi pieņēmuši savās ģimenēs.

Rīgā sociālais atbalsts audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem ir daudz pieejamāks nekā reģionos. Tādēļ aizvadītā gada laikā nevalstiskā organizācija  Sociālo pakalpojumu aģentūra izvērta plašu projektu visos Latvijas reģionos, nodrošinot vairākus simtus psihologa, sociālo darbinieku un psihoterapeitu konsultācijas attiecīgajām ģimenēm.

Reģionālie atbalsta centri izveidoti Liepājas, Rēzeknes un Jelgavas novadā. Taču skaidrs, ka ar to vien ir par maz. Bieži vien bērnu mētā no vienas audžu ģimenes uz otru un atpakaļ pie bioloģiskajiem vecākiem, tādējādi smagi traumējot viņa psihi. Turklāt daudzas pašvaldības bērnam nevar nodrošināt psihologa palīdzību.

Nereti aizbildņi un audžuvecāki vairās vērsties sociālajos dienestos vai bāriņtiesā un lūgt palīdzību grūtā brīdī – viņi baidās, ka tad bērnu atņems.

Par bērna aizbildņiem visbiežāk kļūst tuvākie radi. Lai arī varētu šķist, ka viņi vislabāk zinās, kā bērnu audzināt un kā palīdzēt aprast ar jauno situāciju, izrādās aizbildņi ir daudz nesagatavotāki par jauno pienākumu. Jo atšķirība no audžuģimenēm, aizbildņiem nav jāiziet apmācības.

Tāpat varētu gaidīt lielāku šo bērnu skolotāju iesaisti un atsaucību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas