Ātrie kredīti jeb “vieglā nauda”. Sabiedrībai būtu jāuzlabo finanšu prasmes, uzskata PTAC

0 komentāri

Tā dēvētos ātros kredītus Latvijas iedzīvotāji izmanto daudz. Ātro kredītu tirgus pērn palielinājies par 20%, tā šodien atzina Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa. Tomēr patērētāju tiesību aizstāvjus uztrauc cilvēku spēja ņemtos kredītus atmaksāt.

Tā dēvēto bezprocentu kredītu atmaksu daudzi pagarina vairākas reizes. Kā skaidroja Vītoliņa, kredītu ņēmēji tādēļ netiek ieskaitīti kavētājos, taču visu kredīta pamatsummu atmaksāt nespēj un ir spiesti atmaksas termiņus pagarināt. Centra vadītāja atzina, ka pēdējā gada laikā, pieņemot stingrākus ātrās kreditēšanas noteikumus, situācija nozarē uzlabojusies.

Taču viņa pieļāva, ka iespējams būtu jāapdomā reklāmas ierobežojumi, bet kredītu devējiem nevajadzētu izsniegt kredītus balstoties tikai uz klienta sniegto informāciju, jo cilvēki nereti mānoties. Savukārt daļai sabiedrības esot jāuzlabo finanšu prasmes.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas