“Ātrā palīdzība” uz automašīnu rēķina ietaupījusi 850 tūkstošus eiro. Kā tas izdevies?

1 komentārs

Vai pildīts solījums ietaupījumu, kas radies, atsakoties no “ātrās palīdzības” automašīnu ārpakalpojuma, novirzīt tās darbinieku atalgojumam? Pirms gandrīz gada Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pārtrauca automašīnu pakalpojumu iepirkšanu no privātas kompānijas, bet no ietaupītās naudas bija plānots palielināt algas pašiem palīdzības sniedzējiem.

Jāatgādina, ka tieši pirms gada veselības ministrs Guntis Belēvičs solīja, ka, atsakoties no “ātrās palīdzības” automašīnu nodrošināšanas ārpakalpojuma, Rīgas reģionam ietaupītā nauda – aptuveni viens miljons eiro – tiks novirzīti ātrās palīdzības darbinieku algu palielināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šo pakalpojumu pārņemšanu dienests gan realizēja pavasarī, kad beidzās iepriekšējais – Valsts kontroles kritizētais līgums ar privāto kompāniju.

Nauda patiešām ir ietaupīta – līdz pērnā gada beigām aptuveni 850 tūkstoši eiro un, cik būs gadā kopumā – to rēķinās pēc dažiem mēnešiem. Tomēr no līdzšinējā ietaupījuma algām novirzīta mazākā daļa – 250 tūkstoši eiro. Lielākā daļa – 600 tūkstoši bija plānoti kā pirmā iemaksa jaunu ātrās palīdzības mašīnu iegādei, atklāj Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Villere.

Pēc Villeres teiktā, ietaupījumi plānoti katru gadu, tomēr šogad 1,7 miljonus eiro un nākamgad 1,6 miljonus eiro plānots novirzīt jauno mašīnu iegādei. Kopumā tiek pirkti 52 jauni neatliekamās palīdzības automobiļi, uz katru ietaupot 48 tūkstošus eiro.

Un kā tad ar algām?

Darbinieki nav palikuši bešā, un algas ir celtas, bet pārsvarā no citiem avotiem. No pērnā gada oktobra algas par 50 eiro palielinātas 880 sertificētiem ārstu palīgiem, bet gada beigās pirmo reizi dienesta pastāvēšanas vēsturē vairāk nekā 2000 darbinieki saņēmuši prēmijas – pa 50 vai 60% no darba algas. Prēmijām 700 tūkstoši eiro smelti no iekšējiem ietaupījumiem, ņemot vērā neaizņemtās vakances. Taču šogad algu pieaugumam par 3%-10% auto brigāžu darbiniekiem novirzīti 1,7 miljoni – šī nauda nāk no jaunām politiskām iniciatīvām, kas bija ieplānotas jau 2013. gadā. Pagaidām jauni algu pieaugumi nav plānoti, tomēr tie netiek izslēgti, samazinoties nepieciešamībai remontēt vecos auto.

Foto:

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    No Ploriņa atkratījušies un cita lieta.

    18.01.2016 03:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas