Asu sabiedrības pretestību izraisa plāni pagarināt Jūrmalas gatvi

0 komentāri

Asu sabiedrības pretestības vilni izraisījuši Rīgas domes plāni pagarināt Jūrmalas gatvi. Kamēr dome sola tādējādi atvieglot satiksmi no Imantas uz centru, iedzīvotāji, kuru pagalmus šķērsos iela, ar bažām domā par gaidāmām pārmaiņām un to, cik tuvu iela atradīsies viņu namu logiem.

Pilsētas attīstības plāni paredz pagarināt Jūrmalas gatvi un savienot to ar Durbes ielu otrā pusē, izmantojot šos zaļos pagalmus, kas izveidojušies starp daudzdzīvokļu namiem. Iedzīvotāji ir sašutuši un izsakās asi. Vien retais projektu atbalsta.

Olga šeit pārcēlusies nesen. Viņa ir viena no aktīvākajām šī rajona iedzīvotājām un pilsētas attīstības plānus uzskata par neloģiskiem. Tas, ka automašīnas, piemēram, no Imantas varēs līdz centram braukt taisni, nevis nogriezties uz Slokas ielu, viņasprāt neesot ieguvums, jo sastrēgumi veidosies tāpat kā līdz šim.

“Tas ne tikai nerisinās korķu problēmu Rīgā, jo to galvenokārt veido tilti un to paliek šobrīd tik daudz, cik viņu ir. Un neizbūvējot neko jaunu pāri Daugavai, tas korķis turpat atdursies pie Vanšu tilta diemžēl,” LNT stāsta Olga Procevska.

Līdzīgās domās ir arī cits vietējais iedzīvotājs un vides aktīvists Jānis.

“Rīgā ļoti bieži tiek pārsniegtas gaisa piesārņojuma normas, tāpēc sabiedriskajam transportam būtu jādod lielāka prioritāte. Šajā gadījumā ir pretējais, mēs dodam stimulu plašākai privātā transporta attīstībai,” norāda Jānis Brizga.

Tikmēr pilsētas Satiksmes departamentā skaidro, ka Jūrmalas gatvi bija iecerēts pagarināt jau deviņdesmitajos gados, šobrīd uzsākta projekta saskaņošana. Speciālisti ir pārliecināti, ka tas satiksmi atvieglos.

Kā no rāda Rīgas domes pārstāve Ilze Dimante, “ja mēs šobrīd braucam no Jūrmalas gatves, veicam labo pagriezienu pie Botāniskā dārza. Tālāk braucam pa Slokas ielu. Veicam atkal kreisos manevrus, tātad apstādinām visu satiksmi, lai nokļūtu uz centru. Diendienā brauc no Imantas ap 50 tūkstošiem autovadītāju, tad Slokas ielu mēs būtiski atvieglosim”.

Rajona iedzīvotāji tomēr ir neizpratnē, kāpēc jānocērt koki un jālikvidē zaļais stūrītis pilsētas vidienē.

“Šo skaistumu un senos kokus nedrīkst nozāģēt. Un es neredzu satiksmes atvieglojumu, jo uz Daugavgrīvas ielas ir luksofors un tāpat nāksies stāvēt un gaidīt,” teic hokeja treneris, vietējais iedzīvotājs Aleksandrs Beļavskis.

Kopumā plānots likvidēt 57 kokus un iedzīvotāji vēl līdz 10.maijam var paust savu viedokli par šo ieceri.

“Kokus nepieciešams izzāģēt tikai tajās vietās, kur tie traucēs būvniecībai, lai nebūtu tādu precedentu, ka koks aug pa vidu trotuāram vai veloceliņam,” norāda Dimante.

Līdz ar jaunizveidoto ceļa posmu plānots ierīkot arī jaunas sabiedriskā transporta pieturvietas un novirzīt sabiedrisko transportu pa šo ielu. Patlaban Iļģuciema iedzīvotāji nosūtījuši pilsētas mēram Nilam Ušakovam atklātu vēstuli, kurā aicina vēlreiz pārskatīt šo projektu. Pret parka likvidāciju iebilst arī arhitekti Pēteris Blūms un Zaiga Gaile.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas