Asinsdonoru centrs satraucas par donoru trūkumu

1 komentārs

Atvaļinājumu sezonu ar bažām sagaida asinsdonoru centrs, jo šajā laikā samazinās donoru skaits. Lai mudinātu veltīt dažas minūtes, kas var glābt dzīvības, centrs sāk kampaņu Mums ir viena asinsrite.

Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts ziedot asinis trīs reizes gadā. Svarīgs ir katrs ziedotājs, jo, piemēram, vēdera dobuma operācijām vajag divu līdz četru donoru asinis, autoavārijā cietušajam – desmit līdz divdesmit, bet pēc plaša apdeguma – aptuveni sešdesmit donoru asinis. Turklāt viens cilvēks var palīdzēt arī vairākiem slimniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējos gados asins ziedotāju skaits Latvijā ir stabils un ik gadu pārsniedz 33 tūkstošus. No viņiem pirmo reizi asinis nodod aptuveni ceturtā daļa. Donoru vidējais vecums ir 32,8 gadi.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Guntars Kalniņš
    0

    Guntars Kalniņš

    nu es ari vairs nenodosu asinis kapec konts mes ta paradnieki esam soditi tapat minimalo algu nesanem un ta talak nu mirstiet ko vel var pateikt

    02.07.2015 09:07

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas