Arvien vairāk pusaudžu kļūst par interneta šantāžas upuriem, saka bērnu aizstāve

0 komentāri

Patlaban Latvijā ir pārsteidzoši daudz gadījumu, kad pusaudži kļūst par interneta šantāžas upuriem, atzīst Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa intervijā 900 sekundēs.

Proti, arvien vairāk bērnu “uzķeras” uz viltotu sociālo portālu profilu piedāvājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rieksta-Riekstiņa norāda, ka pusaudžiem esot vairāk jādomā par to, kādu informāciju viņi par sevi publicē sociālajos tīklos.

Jaunākie dati liecina, ka Latvijā 78% bērnu 9-16 gadu vecumā internetu izmanto katru dienu. Tikmēr teju trešā daļa – 32% – bērnu atzīst, ka starp viņu “draugiem” sociālajos tīklos ir arī pilnīgi sveši cilvēki, turklāt satraucoši ir tas, ka desmitā daļa bērnu ir nosūtījuši personisku informāciju vai foto svešam cilvēkam internetā. Tāpat 53% bērnu un jauniešu profilu nav uzlikti privātuma uzstādījumi, tādējādi viņu sociālo tīklu profili ir pilnīgi publiski.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas