Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas adoptēt bērnus; uz ārzemēm adoptēto skaits mazinās

0 komentāri

Laba vēsts par adopcijas rādītājiem valstī. Dati liecina, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas adoptēt bērniņus, savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits turpina samazināties. Speciālisti spriež, ka sabiedrība kļūst atvērtāka un mazāk aizspriedumaina pret bērniem, kas palikuši bez vecākiem.

Līdz šā gada septembrim Latvijā adoptēti 186 bērni, no tiem 98 sev jaunu ģimeni ieguvuši tepat Latvijā – tas ir vērā ņemams pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto skaits sarucis  – šī gada pirmajā pusē ārzemnieki adoptējuši 88 Latvijas bērniņus. Adoptētāju un aizbildņu biedrības vadītāja skaidro – sabiedrība pamazām atbrīvojas no aizspriedumiem. Kādreiz par labu adopcijai nosvērās ģimenes, kas pašas nevar radīt bērniņus, tagad adoptētāju profils pamainījies. Tendence, ka adoptētāji vairs nebaidās gādībā ņemt arī vairākus vienas ģimenes bērnus, attīstoties lēni.

Šobrīd Latvijā lielākais adoptēto vienas ģimenes bērnu skats ir četri. Viens šāds gadījums bijis šogad, viens pērn. Turklāt adoptētāji neesot bijuši bērnu radinieki, bet sveši cilvēki. Pašreiz rindā uz bērniņu gaida 156 ģimenes.

Labklājības ministrijā gan to neuzskata par pamatotu argumentu – norādot, ka Latvijā cilvēki vēl nav gatavi adoptēt bērniņus virs desmit gadiem, noraidoša attieksme saglabājas arī pret slimiem mazuļiem. Tāpat – nez kāpēc adoptētāji biežāk vēlas meitenītes, nekā puikas.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas