Arvien vairāk ģimeņu ar bērniem Latvijā brīvo laiku pavada lielveikalos

2 komentāri

Arvien vairāk ģimeņu brīvdienas izvēlas pavadīt iepirkšanās centros, kuros patlaban ir pieejama lielākā daļa no iespējamiem pakalpojumiem.

”Vienīgais, ko vēl nevar atrast starp žilbinošajiem lielveikalu skatlogiem un mazajām bodītēm, ir apbedīšanas biroji. Citādi jau gandrīz visus nepieciešamos pakalpojumus un pirkumus var izdarīt vienuviet,” ar nelielu grotesku par pieaugošo iepirkšanās pasauli, kurā arvien vairāk brīvo laiku izvēlas pavadīt ģimenes ar bērniem, saka Rīgas Stradiņu Universitātes (RSU) profesors Deniss Hanovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deniss Hanovs, RSU asociētais profesors un pētnieks:

Zināmā veidā lielveikalos tiek izveidota dabiskās vides simulācija. Mums ir tajā jāatrodas, jo tajā mums ir ērti, mūs tur gaida, tur mēs varam pārvarēt arī vientulību, kas ir izplatīta parādība mūsdienās.

LNT ziņu darbadienas pievakarē uzrunātie lielveikalu apmeklētāji gan norāda, ka iepirkšanās centros kopumā nepavada daudz brīvā laika Taču to, ka brīvdienās vienā no galvaspilsētas lielākajiem iepirkšanās centriem Alfa vai mudž no ģimenēm, kuras veikalā pavada lielāko daļu dienas, apliecina tirdzniecības centra direktore Liene Apine. Viņa norāda, ka tā ir pēdējo gadu tendence.

Liene Apine, tirdzniecības parka Alfa vadītāja:

Ģimenes mēdz atbraukt uz tirdzniecības parku ne tikai iepirkties, bet arī pavadīt šeit laiku atpūtai – piemēram, kino vai restorāna apmeklējumam. Ņemot vērā, ka vidēji viena filma ilgst divas stundas, bet maltītes ieturēšanai ir nepieciešama stunda, turklāt te var arī iepirkties, tad vidēji cilvēki šeit pavada aptuveni trīs četras stundas.

Turklāt nav mazums tādu ģimeņu, kuras lielveikalos pavada pat veselu dienu. Savukārt tirdzniecības centri dara visu, lai tā tas turpinātos. Proti, tajos atrodami skaistumkopšanas saloni, kino, sporta klubi, solāriji, savukārt bērnu iespējams atstāt auklei rotaļu laukumā.

Ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže norāda, ka ģimenes lēmumam pavadīt brīvdienas iepirkšanās centrā var būt vairāki iemesli, tostarp arī pavisam racionāli. Piemēram, ja ģimenē bērnus audzina tikai viens no vecākiem un nav iespējas noalgot aukli, Kamēr bērni spēlējas rotaļu laukumā, pieaugušais var izdarīt nepieciešamos pirkumus un nedaudz atpūsties no bērnu pieskatīšanas. Taču tādā veidā ģimenēs ar mantām tiek aizlipināts emocionālais tukšums starp tuviem cilvēkiem.

Plašāk – skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Māte
  0

  Māte

  Nožēlojams brīvā laika pavadīšanas veids. Ja nav citur kur doties, tad labāk sēdēt mājās.

  16.12.2014 14:23

 • Rudra
  0

  Rudra

  “Vienīgais, ko vēl nevar atrast starp žilbinošajiem lielveikalu skatlogiem un mazajām bodītēm, ir apbedīšanas biroji." - Nu, vajag taču ieviest!:)

  16.12.2014 12:35

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas