Arvien vairāk cilvēku izvēlas atbrīvoties no kārpām

0 komentāri

Saslimšana ar kārpām ir ļoti izplatīta problēma, kas arī mūsdienās var skart jebkura vecuma cilvēku. Lai gan kārpas cilvēka organismam neko ļaunu nenodara, galvenais iemesls, kāpēc no tām cilvēki vēlas atbrīvoties ir tas, ka kārpas neizskatās pārāk glīti, ir lipīgas un var viegli tikt “uzdāvinātas” citiem ģimenes locekļiem vai darba kolēģiem. Azvien vairāk cilvēku apzinās, ka mūsdienu medicīna ļauj atbrīvoties no kārpām vienkārši un nesāpīgi.

Kārpas ir ādas veidojumi, ko izraisa vīrusa infekcija. Inficēšanās ar vīrusu, kas izraisa kārpu veidošanos, notiek dažādu kontaktu veidā. Šādi veidojumi rodas uz bojātas ādas, parasti uz pirkstiem, plaukstām, tuvu nagiem, kā arī pēdām. Kārpas var viegli atpazīt pēc raupjās virsmas. Tās mēdz būt ādas krāsā bieži ar melniem punktiņiem virsmā.

Kārpas parasti rodas cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu, tādēļ ārstēšanas procesā ir svarīgi stiprināt organisma imunitāti, lai organisms pats spētu pretoties šiem veidojumiem.

Par laimi, šī ādas slimība vairs nav tik biedējoša kā tas bija agrāk – mūsdienās kārpas var viegli likvidēt ar piesaldēšanas metodi. Tās laikā ādas veidojumi tiek apstrādāti ar speciālu saldēšanas iekārtu, kurā ir šķidrais slāpeklis. Pēc procedūras veikšanas, apstrādātie veidojumi 2-3 nedēļu laikā izzūd vai samazinās. Ja kārpas ir lielas vai to ir daudz, tad dažkārt ir nepieciešama atkārtota kārpu apstrāde.

Reizēm, ja kārpas atrodas mazāk pamanāmās vietās, piemēram, uz pēdām, cilvēki tās ignorē, taču tā nav infekcija, kas pāries pati no sevis.

Kārpu piesaldēšana neaizņem daudz laika un ir ļoti efektīva un iedarbīga ārstēšanas metode. Šī problēma skar lielu sabiedrības daļu un bieži, ja infekcija tiek novērsta laicīgi, apkārtējie cilvēki pat to nepamana. Nedrīkst aizmirst, ka savlaicīgi neārstējot šo problēmu, kārpas var izplatīties no vienas ķermeņa daļas uz citu, tādējādi padarot ārstēšanas procesu laikietilpīgāku un sarežģītāku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas