Ārvalstu studentu pieplūdums Latvijā būtiski ietekmē dzīvokļu īres cenas

0 komentāri

Beidzoties vasaras sezonai, Rīgā atsācies īres cenu kāpums un pieaudzis arī mājvietas meklētāju skaits. Lētākie dzīvokļi tiek izķerti pārdesmit minūšu laikā. Eksperti uzskata – būtisku ietekmi uz īres cenām atstāj ārvalstu studentu pieplūdums.

Sludinājumu portālos internetā dzīvokļu īres piedāvājumu sadaļās ikdienu tiek ievietoti vairāki simti piedāvājumu. Tomēr tikt pie laba dzīvokļa nav vienkārši, vismaz ne par lētu naudu. Ja vasarā bija vērojams īres dzīvokļu cenu kritums, tad tagad – tendence ir cenām kāpt. Pēc ekspertu teiktā, lētāk par 300 eiro mēnesī plus komunālie dzīvokli atrast ir grūti.

Eksperti atzīst – ja piedāvājums ir labs un cena – līdz 300 eiro – dzīvoklis tiek izīrēts vienas dienas laikā.

Savukārt tiem, kas nevēlas dzīvot šaurā dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā vai sliktas kvalitātes dzīvoklī, jārēķinās ar 400 līdz 700 eiro mēneša īres maksu.

Foto:

Pie tā, ka īres cenas ir tik augstas, vainojams mazais piedāvājums un aizvien augošais pieprasījums pēc dzīvojamās platības. Piemēram, centrā dzīvokļus iecienījuši ārvalstu studenti. Viņu dēl pēdējos gados jūtami kāpušas īres cenas.

Banku eksperti gan uzsver, ka apgalvojumiem, ka dzīvokļu īres cenas ir neadekvātas, nav pamata, īpaši Rīgā.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas