Ārsti nosauc pazīmes, kas liecina – cilvēks domā par pašnāvību

0 komentāri

Ārsti norāda uz pazīmēm, kas var liecināt par pašnāvniecisku noskaņojumu un aicina apkārtējos cilvēkus laikus tās pamanīt.

Visbiežāk cilvēki par šādu dramatisku lēmumu izšķiras smagas depresijas iespaidā. Lai arī šī slimība ir viegli ārstējama, dažādu aizspriedumu dēļ cilvēki to mēģina slēpt gan no apkārtējiem, gan ārstiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču ārsti norāda, – apkārtējie var saņemt signālus, kas liecina – tuvinieks plāno izšķirties par šo drūmo soli.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis norāda, ka par to var liecināt, piemēram, tas, ka cilvēks sāk pēkšņi kārtot dažādus finansiālus jautājumus. Tāpat zīme, ka cilvēks domā par pašnāvību, ir atvadīšanās no tuviniekiem un mīļāko lietu atdošana un dāvināšana.

Foto:

”Savukārt, ja cilvēks jau mēģinājis izdarīt pašnāvību jau iepriekš vai arī slimo ar depresiju, vai arī par pašnāvību jau iepriekš runājis, tad šis risks ir ārkārtīgi augsts,” norāda T. Pulmanis.

Visbiežāk cilvēki par šādu dramatisku lēmumu izšķiras smagas depresijas iespaidā. Lai arī šī slimība viegli padodas ārstēšanai, dažādu aizspriedumu dēļ cilvēki to mēģina slēpt gan no apkārtējiem, gan ārstiem.

”Katru gadu Latvijā ar depresiju slimo 115 tūkstoši iedzīvotāju, un pēc palīdzības vēršas labi ja 10 tūkstoši. Tātad tikai katrs desmitais, no tiem, kam palīdzība vajadzīga. Ar depresiju var dzīvot, bet šāda dzīve nav pilnvērtīga, tas ir tāpat kā vilkties pa dzīvi ar 50 kilogramus smagu mugursomu plecos,” norāda Elmārs Rancāns, Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas