Arhitekti iesnieguši piedāvājumus Rīgas autoostas vaibstu maiņai

0 komentāri

Lai arī tas, kuri arhitekti vai arhitektu biroji iesnieguši savu vīziju par Rīgas Starptautiskās autoostas nākotnes vaibstiem, plašākai sabiedrībai netiek atklāts, autoostas vadība neizslēdz, ka autoostas teritorijā līdz ar pārbūvi varētu parādīties jaunas pasažieru nojumes, restorāni vai viesnīcas.

Nākotnē Rīgas Starptautiskā autoosta varētu attīstīties kā multifunkcionāls terminālis, kurā atrodami dažādi pakalpojumi, tostarp netiek izslēgta arī viesnīcas izveide autoostas teritorijā.

Rekonstrukcijas izmaksas būs mērāmas vairākos miljonos, atzina a/s ”Rīgas Starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule. Konkrētas autoostas un tās teritorijas pārbūves izmaksas būs zināmas tad, kad būs izvēlēts konkrēts arhitektu piedāvājums.

Rīgas Starptautiskās autoostas attīstības metu konkursa piedāvājumi tika atvērti trešdien, 6. augustā. Martā izsludinātā konkursa  žūrijas komisiju vada Vaira Gromule, a/s ”Rīgas Starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja un komisijas priekšsēdētājas vietniece – Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” direktora vietniece Regīna Bula.

Iesniedzot darbus metu konkursā, arhitektiem bija iespēja tikt kopumā pie 20 tūkstošiem eiro.

Fotogalerijā aplūkojami attēli no metu konkursa pieteikumu atvēršanas pasākuma. Tiesa gan, plašākai sabiedrībai aplūkojams ir viens no iesniegtajiem metiem.

Autoosta tika uzbūvēta un nodota ekspluatācijā 1964.gadā. Līdz 1997. gadam objekts bija iekļauts Valsts autobusu firmas ”Nordeka” sastāvā, taču 1997. gada septembrī Latvijas Privatizācijas Aģentūras (LPA) Valde lēma autoostu un tās ēkas pārveidot par privatizējamu valsts akciju sabiedrību ”Rīgas starptautiskā autoosta”. 2000.gadā tika pabeigta autoostas privatizācija, pārveidojot to par publisku akciju sabiedrību.

Plašāk par šo tematu uzziniet šī vakara LNT Ziņās!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas