Arhibīskaps Vanags: Cilvēkus darīs brīvus došana un piedošana

2 komentāri

Cilvēkus dara brīvus došana un piedošana, šodien dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Vanags aicināja katram ielūkoties savā dzīvē un saprast, kur tajā ir vecā, labā Kristus augšāmcelšanās, norādot, ka ir liela atšķirība iet savu ceļu ar vai bez Kristus augšāmcelšanos. Arhibīskaps īpaši uzsvēra jēdzienu force majeure jeb nepārvaramu varu, un parasti ar to saprotot kādu dabas katastrofu, epidēmiju, valsts apvērsumu. “Varam tikai cerēt, ka nekas tāds mūsu dzīvi neaizskars,” sacīja Vanags.

Arhibīskaps arī norādīja, ka ir viens force majeure, ko gatavojam paši, proti, kapakmens, kas ir nepārvarama vara un kas izmaina visu. “Lieldienu rītā atausa, ka Jēzus ir nepārvarama vara, kas nelūdz un neklauvējas, bet augšāmceļas,” tā uzsvēra Vanags.

Arhibīskaps uzsvēra, ka mūsu dzīvē var pienākt brīdis, kad mums ceļu var aizšķērsot nepārvarama vara, kad neredzēsim ceļu tālāk, jautājot, ko mums tajā brīdī nozīmēs Kristus augšāmcelšanās un vai tam, ka Kristus ir dzīvs, vispār ir kāda nozīme reālās dzīves reālā situācijā.

“Vai tas kaut ko nozīmē koptu kristietim, kas stāv uz ceļiem ar aizsietām acīm ar islāmista zobenu virs galvas mirkli, pirms tam krīt?” tā jautāja Vanags, turpinot, ka augšāmcelšanās nekļūst par radikālu izeju ar to vien, ka “esam dzirdējuši Lieldienu stāstu un noglabājuši to atmiņā”.

“Mēdz teikt, ja esi ieraudzījis mērķi, tad ej uz to, ja nevari paiet, tad rāpo, ja nevari rāpot, tad vismaz nogulies tajā virzienā. Arī mums ir brīži, kad mēs nespējam ne paiet, ne parāpot, neesam spējīgi uz ticības varoņdarbiem, tomēr mums ir mūsu tradīcija,” tā teica Vanags, atgādinot, ka cilvēkus darīs brīvus došana un piedošana.

2 komentāri

TOP komentāri

 • par brīvību....
  +1

  par brīvību....

  Cilvēkus var darīt brīvus ,, laimīgus Mīlestība uz Dievu un līdzcilvēkiem ik dien, ne kādu stundu vai laiku... patreizējais pārmēru ļaunums tautā nevar nest laimi.. diez vai vēl lielāku pakāpi ļaunumā var sasniegt.. skaudības, aprunāšanas , slepkavības bērnu, lielu cilvēku .. izvirtība vislielākā mērā -kas Bībeliski saucas maucība... vai Dievs var svētīt tādu tautu, kas viscaur nostājusies pret Viņu; Kristu -mācību?????

  06.04.2015 08:15

 • Ziedīte Krūmiņa
  0

  Ziedīte Krūmiņa

  Arhibīskapa Jāņa Vanaga runas dod spēku un stiprina visu labo. Paldies.

  23.04.2015 10:22

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas