Ar Tavu palīdzību jaunās Saeimas deputātus varēs sodīt bargāk

0 komentāri

Saeimas kārtības rullī, pateicoties iedzīvotāju aktivitātei portālā ManaBalss.lv, veikti grozījumi, kas paredz iespēju piemērot bargākas sankcijas par Saeimas deputātu ētikas kodeksa neievērošanu.

Šīs izmaiņas ir rezultāts vairāk nekā 17 000 Latvijas iedzīvotāju parakstītajai iniciatīvai, kas ir arī populārākā portāla vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Portāls ManaBalss.lv un iniciatīvas “Atbildība par Saeimas deputāta zvēresta laušanu” autori pauž gandarījumu par šodien parlamentā pieņemtajiem grozījumiem Saeimas kārtības rullī.

Līdz šim par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumiem deputātam varēja izteikt mutvārdu vai rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot komisijas lēmumu valsts oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. Grozītais likums paredz iespēju piemērot bargākas sankcijas par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem – deputātam varēs liegt runāt Saeimas sēdēs vai arī izslēgt no Saeimas sēdēm, attiecīgi izdarot ieturējumus no mēnešalgas 20 procentu apmērā par katru neapmeklēto sēdi. Pēc ieturējumu atvilkšanas deputātam jāsaņem vismaz minimālā mēnešalga.

Iniciatīvas autori Armands Geriks un Roberts Griškevičs izsaka pateicību visiem, kas atbalstījuši šo iniciatīvu, norādot, ka darbs pie šā jautājuma nebūt vēl nav galā: “normatīvo aktu izmaiņas, kas iniciatīvā tika prasītas, skāra vairākus likumus un aizņēma vairākus gadus. Līdzīga precedenta līdz šim nav bijis – šobrīd Latvijas normatīvie akti neparedz amata zaudēšanu par zvēresta laušanu nevienai valsts amatpersonai. Tādēļ diskusijās Saeimas komisijās tika aktualizēts jautājums par nepieciešamību risināt jautājumu kompleksi, izstrādājot impīčmenta procedūru arī citām valsts amatpersonām, tai skaitā Valsts prezidentam. Risinājuma pirmajā fāzē pieņemtie Saeimas Kārtības ruļļa labojumi ļauj negodprātīgos deputātus sodīt finansiāli, uz laiku liedzot tiem piedalīties svarīgu jautājumu lemšanā. Otrajā fāzē solīts atrast juridiski korektu risinājumu, lai zvēresta laušanas gadījumā deputātam būtu jāzaudē darbs Saeimā. Aicinām arī citus sekot līdzi šim deputātu solījumam!”

ManaBalss.lv ir sabiedrības iniciatīvu platforma, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Portāls dibināts 2011. gadā, un tā uzturēšanu un administrēšanu veic nodibinājums Sabiedrības līdzdalības fonds.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas