Ar likumu grib aizliegt grūtniecēm smēķēt! Vai to maz var izkontrolēt?

1 komentārs

Spraigās diskusijās Saeimas deputāti šodien lēma, vai ar likumu aizliegt grūtniecēm smēķēt. Ar šādu priekšlikumu bija nācis klajā Nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks, kurš uzskata, – likumā ierakstīts aizliegums ir nepieciešams sievietēm, kuras neapzinās savu atbildību par gaidāmā bērna veselību. Lai gan deputātiem neradās šaubas par smēķēšanas kaitīgumu, neizpratne radās, kā to kontrolēs. Tāpēc Parādnieka iniciatīva atbalstu neguva.

Smēķējoša grūtniece savu mazuli pakļauj vairākiem riskiem, starp tiem ir jaundzimušo pēkšņās nāves sindroms, iedzimtas sirdskaites, mācīšanās traucējumi un dažādas saslimšanas. Pamatojoties uz šiem faktiem, ar priekšlikumu aizliegt grūtniecēm smēķēt uz Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdi ieradās Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks. Viņš uzsvēra, ka pīpējoša topošā māmiņa liek mazulim smēķēt caur nabas saiti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Imants Parādnieks, Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Nezinu, vai jūs kādreiz esat redzējuši, bet man šermuļi pārskrien pār kauliem, redzot pie Dzemdību nama smēķējošas grūtnieces. Viņas uzskata, ka tiesīgas to darīt.

Parādnieka priekšlikumu atbalstīja Veselības ministrija un uzaicinātie ārsti, norādot, ka Latvijā daudz bērnu sirgst ar vēzi.

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības vadītājs

Latvijas meitenes ir likumpaklausīgas. Ja viņām dakteris varēs teikt, ka likumā ir aizliegts smēķēt, viņas arī smēķēs ievērojami mazāk. Mūsu uzdevums ir Latvijā ierobežot šo ligu, tāpēc beidzamais uzdevums – mēs vispār aizliegsim smēķēt Latvijā.

Atbalstu negūst

Lai gan neviens klātesošais neapšaubīja smēķēšanas kaitīgumu, neizpratne radās, kā jaunais aizliegums tiktu kontrolēts un kā likumsargi noteiktu, vai smēķējošā sieviete patiešām ir grūtniece. Diskusijās arī izskanēja, ka šāda likuma norma būtu tikai dekoratīva, turklāt šis aizliegums jau tā ir saprotams.

Inguna Rībena, Saeimas deputāte (VL-TB/LNNK)

Vai mēs drīz likumā ierakstīsim, ka uz ielas gulošam, raudošam bērnam nedrīkst spert ar kāju? Man arī šķiet, ka šis likuma grozījums ir deklaratīvs. To var darīt, ja mēs ejam uz sabiedrību, kura nesaprot pašsaprotams lietas.

Artuss Kaimiņš, Saeimas deputāts

Tad sanāk, ka arī grūtniecei ir jāaizliedz iegādāties cigaretes. Bet ko tad, ja grūtniece ļoti mīl sava bērna tēti, kurš nav stāvoklī, un viņa grib viņu iepriecināt šādā veidā? Tas absurds rodas arī brīdī, ka tādā gadījumā grūtniecēm jāaizliedz svinēt Jāņus, jo kancerogēnās vielas Jāņu ugunskurā ir nenormāli daudz.

Parādnieka ieceri deputāti noraidīja, taču atbalstīja aizliegumu smēķēt bērna un grūtnieces klātbūtnē. Tautas kalpi arī atteicās no idejas aizliegt smēķēt privātajā automašīnā. Taču dūma vilkšanai nedrīkstēs nodoties sabiedriskajā transportā un publiskās telpās.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • bbbbb
    0

    bbbbb

    Ja smadzemes nav dabas dotas, tad likums tāpat to neizmainīs...

    29.03.2016 22:35

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas