Ar krāšņu zibakciju noslēdz piketu sēriju pie Rīgas cirka

0 komentāri

Sestdien, 30. augustā, pie Rīgas cirka notika neparasta zibakcija, kuras laikā apmēram 60 sarkanās drēbēs ģērbti cilvēki simboliski pauda savu atbalstu līdzcietīgai un labestīgai attieksmei pret dzīvniekiem, kopīgi nostājoties tā, lai izveidotu sirds un taureņa figūru. Ar šo zibakciju tika noslēgta kampaņas ”Par cilvēcīgu cirku” šovasar notikušo 27 piketu sērija pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Sestdienas pusdienlaikā pie Rīgas cirka ieejas vairāk nekā pussimts sarkanā apģērbā tērpušies dzīvnieku tiesību aizstāvji izveidoja sirds figūru, simboliski paužot labestību, līdzcietību un iejūtību pret visām dzīvajām būtnēm un atvadoties no zilonenēm Sonjas un Vana Manas, kuras kopš pavasara tiek izmantotas Rīgas cirka izrādēs. Zibakcijas turpinājumā cilvēku veidotā figūra pārkārtojās tauriņa formā, simbolizējot pārmaiņas un novēlot cirkam drīzu pāreju nākamajā attīstības posmā – bez dzīvnieku izmantošanas izrādēs.

Kā norādīja organizācijas ”Dzīvnieku brīvība” valdes loceklis Aivars Andersons, ”Noslēdzot piketu sēriju pie Rīgas cirka, gribējām atvadīties no ziloņiem, kam mēģinājām ar šo kampaņu palīdzēt. Ceram, ka viņi Latvijā vairs neatgriezīsies, izrādēs vairs netiks izmantoti un ziloņu īpašnieks, pretēji saviem iepriekš paustajiem nodomiem izmantot viņus līdz viņu nāves stundai, tomēr izvēlēsies nodrošināt viņiem mierīgas vecumdienas kādā dzīvnieku saudzētavā. Esam droši, ka jau drīzā nākotnē arī Latvijā, līdzīgi kā daudzās citās civilizētās valstīs, dzīvnieku izmantošana cirkā tiks aizliegta kā barbariska un novecojusi izklaide.”

Sabiedrības protesti pret dzīvnieku izmantošanu cirkā aizsākās jau aprīlī, kad ”Rīgas cirks” atteicās pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Reklamējot šīs izrādes Rīgas cirkā, ziloņu dresētājs un abi ziloņi tika pieteikti ar izdomātiem vārdiem un mainītiem vecumiem. Kā norādījuši ārvalstu veterinārārsti, Holšera dresētie dzīvnieki ir jau cienījamā vecumā un cieš no vairākām hroniskām veselības problēmām. Zilonenei Sonjai ir ļoti slikta redze, bet Vana Manai – daļēji paralizēts snuķis un viņa pārvietojas ļoti stīvi.

“Dzīvnieku brīvības” pārstāvji sola kampaņu “Par cilvēcīgu cirku” turpināt, līdz tiks sasniegts tās mērķis – dzīvnieku cirka aizliegšana.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas