Aptur medicīniskās palīdzības auto iegādi

1 komentārs

Veselības ministrs Guntis Belēvičs uz nenoteiktu laiku apturējis 30 neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu iegādi Rīgas reģionam.

Pēc tam, kad valdība nolēma atteikties no Rīgas reģiona ātrās palīdzības transportlīdzekļu un to vadītāju nodrošināšanas ārpakalpojumā, straujā tempā tika sarīkots iepirkums, lai iztrūkstošās 30 mašīnas iegādātos līzingā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr secināts, ka iepirkums izsludināts nepareizi – neviens no atbildīgajiem ierēdņiem nav pamanījis, ka valstī jau vairākus gadus automašīnas pirkt finanšu līzingā pirkt nedrīkst. Atļauts vien operatīvais līzings, jeb faktiski auto noma. Ne bijušais valsts sekretārs Rinalds Muciņš, ne Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš uz to neesot norādījuši.

Foto: LETA

Foto: LETA

Veselības ministrs uzskata, ka tas ir ļoti rupjš pārkāpums, jo pēc konkursa noslēguma ātrās palīdzības dienests tādu līgumu nemaz nedrīkstētu slēgt.

Foto: LETA

Foto: LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs:
Sludināsim jaunu automašīnu iepirkumu, bet tas notiks tikai pēc tam, kad būsim apzinājuši, kādi finanšu līdzekļi un resursi mums nepieciešami Neatliekamās palīdzības dienesta esošo auto sakopšanai, lai sākot no 29. aprīļa, sniegtu ātrās medicīniskās palīdzības pakalpojumu.

Vēl līdz vakardienai iepirkumu uzraudzības datu bāzē iepirkums joprojām bija redzams, turklāt šonedēļ arī nolemts pagarināt pieteikšanās termiņu. Belēvičs vakar atkārtoti licis konkursu izbeigt, un Ploriņš telefonsarunā atzina, ka tas arī izdarīts.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš: ”Mēs esam viņu jau apturējuši, aizsūtījuši jau piektdien, ka apturam viņu. Pārtraucam, jo kaut kad, acīmredzot, krīzes kaut kādos gados kāds bija pieņēmis lēmumu, ka tieši finanšu līzingā valsts pārvaldes iestādes nedrīkst neko iegādāties.”

Atbildīgās amatpersonas gan sola, ka Rīga bez ātrās medicīniskās palīdzības auto nepaliks, un jau apzināts šobrīd neizmantoto auto tehniskais stāvoklis.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Muciņši ir patriekts-atliek Ploriņš un Pupele.

    01.02.2015 06:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas