Aptauja: viskategoriskāk pret bēgļiem noskaņoti latviešu tautības vīrieši pusmūžā

1 komentārs

Divas trešdaļas valsts iedzīvotāju ir pret bēgļu uzņemšanu. Visskeptiskākie ir pensijas vecuma cilvēki, savukārt liberālākie – jaunieši, liecina Latvijas faktu veiktā aptauja. Eksperti lēš, ka sabiedrības negatīvo attieksmi ietekmē gan medijos tiražētie biedējoši stāsti, gan bailes.

Taisnības labad gan jāpiebilst, ka minēto aptauju pasūtījusi partija Zaļo un zemnieku savienība, kas ir konservatīvi noskaņota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču aptaujas rezultāti ir šādi: 69% aptaujāto neatbalsta solidarizēšanos ar pārējām Eiropas valstīm un bēgļu uzņemšanu; 18,1% noskaņoti pozitīvi, bet 12,9% nespēj atbildēt.

Viskategoriskāk pret bēgļiem noskaņoti 55–64 gadus veci latviešu tautības iedzīvotāji, savukārt cittautiešu vidū vērojama vislielākā neziņa vai pat vienaldzība pret šo jautājumu. Pozitīvi uz bēgļu uzņemšanu raugās 18–24 gadus veci iedzīvotāji. Interesanti, ka tolerantāki ir vīrieši, savukārt sievietes ir atturīgāk noskaņotas.

Eksperti skaidro, ka negatīvi noskaņoto vairākumu ietekmē dažādi faktori, – gan bailes, gan neziņa un neuzticība.

Foto:

 

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Nevajag meklēt politiskas ambīcijas-vīrieši pusmūžā, kā saka komentētāji,ir cilvēki, kas bijuši krievu armijā, baltiešus bieži sūtija uz Vidusāziju,ari Afganistānu,viņiem ir pieredze.Bez tam-bēglu masas pamatā nav bēgšana no kara(ir jau arī tā, bet maz),bet krimināls bizness, ko ar savu bezdarbību atbalsta gan Eiropas, gan ANO funkcionāri.

    27.09.2015 09:00

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas