Aptauja: vīrieši var saņemt lielāku algu

0 komentāri

Arvien vairāk cilvēku Latvijā uzskata, ka vīriešiem ir lielākas iespējas saņemt lielāku algu nekā sievietēm par to pašu darbu, liecina “Latvijas fakti” veiktā aptauja.

Ja 2001.gadā šādi uzskatīja 41,9% iedzīvotāju, tad pēc 13 gadiem tā domā gandrīz puse aptaujāto. Vairāk nekā puse sieviešu uzskata, ka vīriešiem ir lielākas iespējas saņemt lielāku algu. Turklāt pieaug arī vīriešu skaits, kas tā domā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raksturojot abu dzimumu iespējas atrast darbu, arvien vairāk cilvēku, īpaši sievietes, uzskata, ka abiem dzimumiem ir vienlīdzīgas iespējas. Tāda pati tendence vērojama arī spējā veidot karjeru.

Vīrieši visbiežāk uzskata, ka algu starpība atkarīga no tā, ka sieviete savu fizisko spēju dēļ nespēj veikt tādu pašu darba apjomu, kādu veic vīrietis – tā uzskata 76% vīriešu. Savukārt sievietes visbiežāk norādījušas, ka algu starpību ietekmē tas, ka sievietes vairāk nekā vīrieši baidās pazaudēt darbavietu, tāpēc baidās prasīt lielāku algu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas