Aptauja: sabiedrība vēlas, lai deputātus-grēkāžus varētu sodīt bez īpašas atļaujas

0 komentāri

Vairums aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka Saeimas deputāti par viņu pastrādātajiem “grēkiem” administratīvi ir jāsoda bez īpašas parlamenta atļaujas, liecina pētījums.

Pētījumu uzņēmums GfK interneta lietotāju aptaujā skaidroja atbildes uz jautājumu: vai, Jūsuprāt, jāļauj Saeimas deputātus administratīvi sodīt bez īpašas Saeimas atļaujas?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Absolūts aptaujāto vairākums – 84%, apstiprinot to ar savu “jā” pilnībā atbalsta ieceri bez ceremonēšanās un īpaši Saeimā deputātus administratīvi sodīt, ja tas ir nepieciešams.

Tikai nedaudz vairāk kā katrs desmitais aptaujas dalībnieks jeb 12% šādu iniciatīvu noraida un uzskata, ka katrs gadījums jāskata individuāli un deputāta neaizskaramība ir sargājama norma.

Savukārt 4% respondentu norāda, ka nezina atbildi uz šo jautājumu, vai arī viņiem ir vienalga, kāda ir kārtība, ja sodāmais ir parlamenta deputāts.

Sabiedrības vairākums atbild bez minstināšanās – ja reiz ir viens likums, viena taisnība visiem, tad tas attiecas arī uz Saeimas deputātiem. Un nez vai Latvijas iedzīvotāji uztraucas par to, ka tautas kalps paliks bez kaunināšanas, drīzāk par to, ka šādi tiek samazināta iespēja, ka kāds no soda var izvairīties. Bet nedēļas otrajā vietā – par to, no kā valdībai vajadzētu, bet tā nevar izvairīties.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas