Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju krākšanu vērtē kā saslimšanas simptomu

0 komentāri

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju mēdz krākt, kā arī 77% novērojuši, ka bieži intensīvi krāc arī viņu tuvinieki, atklāts Latvijas Endokrinologu asociācijas veiktajā pētījumā par krākšanu. Aptaujā noskaidrots, ka biežāk krāc vīrieši un vecāka gadagājuma cilvēki, tomēr arī lielākā daļa sieviešu atzinušās, ka mēdz krākt. 

Attieksme pret krākšanu atšķiras atkarībā no dzimuma – sievietes ievērojami biežāk (44%) uzskatījušas krākšanu par veselības problēmu, savukārt lielākā daļa vīriešu krākšanu neatzīst kā problēmu, kā arī nav interesējušies par krākšanas saistību ar veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Vairumā gadījumu krākšana ir troksnis, kas saistīts ar elpošanas traucējumiem. Tomēr, ja māk atpazīt simptomus, ir iespējams jau savlaicīgi diagnosticēt dažādas saslimšanas, piemēram, grūtāk nosakāmo akromegāliju,” stāsta ārsts – anesteziologs, miega slimību konsultants Juris Svaža.

Ievērojama daļa aptaujas dalībnieku  atzina, ka krākšanas dēļ ir saņēmuši negatīvus komentārus un aizskarošus izteicienus no saviem tuviniekiem, tomēr tajā pašā laikā 26% respondentu kādreiz paši ir “izraidījuši” no guļamistabas tuvinieku tieši skaļās krākšanas dēļ.

Realitāte ir apbēdinoša – tikai 14% iedzīvotāju ir informēti, par kādu slimību varētu liecināt izteikta krākšana. Tikai retais zina, ka intensīvu krākšanu var uzskatīt par vienu no simptomiem retajai un grūti diagnosticējamai akromegālijai – hroniskai un progresējošai slimībai, kam raksturīga pastiprināta augšanas hormona veidošanās, izraisot neproporcionālu skeleta, iekšējo orgānu un audu augšanu, kā arī citus traucējumus.

Latvijas Endokrinologu asociācijas speciālisti aicina nedusmoties uz saviem tuviniekiem, bet tā vietā ieklausīties tuvinieku krākšanā, izvērtējot intensīvu krākšanu kā iespējamas saslimšanas simptomu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas