Aptauja: 24% iedzīvotāju grib pamest Latviju

9 komentāri

Teju ceturtā daļa jeb 24% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzina, ka vēlas pamest Latviju, lai meklētu darbu ārzemēs, liecina TNS jaunākās aptaujas dati.

Tikmēr 62% iedzīvotāju šādu domu neapsver, bet vēl 14% aptaujas veikšanas brīdī nav konkrētas nostājas šajā jautājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt no tiem 24%, kuri sacījuši, ka vēlas pamest valsti, vairāk nekā puse (54%) kā galveno iemeslu vēlmei pamest Latviju norādījuši finansiālus apsvērumus. Vēl 17% atzinuši, ka apsver domu doties prom, jo nejūtas piesaistīti Latvijai. Savukārt desmitā daļa (12%) minējuši, ka nav citas iespējas, kā meklēt darbu ārzemēs, bet vēl 10% saka, ka vēlas gūt interesantu pieredzi, dzīvojot un strādājot kādā citā valstī. 2% galveno iemeslu norādījuši to, ka ārzemēs jau atrodas ģimene vai radi. 5% min kādu citu iemeslu vēlmei pamest Latviju.

9 komentāri

TOP komentāri

 • jola
  +12

  jola

  Pilnīgi līdzīga situācija ir/bija arī mūsu ģimenē. Atradām kompromisu, lai nav pavisam jāaizbrauc, jo dēls tikai otrās klases skolnieks - izeja ir savs uzņēmums ārpus LV. Ir gan garantijas, gan drošība, gan finanses. savas mājas izpirksim, strādājot un maksājot nodokļus citā valstī... vismaz zinu, ka pēc 5 gadu soc.nod.nomaksas mana pensija vecumdienās būs vismaz eur 500 nevis eur 40! dēmoniskā swedbanka prasa atlikumu pēc izsoles maksāt - nu, sorry, nekas viņiem nesanāks! ne centa nedabūs. negribēja vienoties, lai vaino paši sevi un savu idiotisko juristi, kura toreiz teica, ka 'viņa ir banka' un runāšana tikai ar viņu.. Stulbi, ka te mūsu dzimtenē VISS ir gandrīz beidzies...

  16.04.2015 10:34

 • zzzb
  +10

  zzzb

  doties prom veelas 24%no aptaujaatajiem, nevis no visiem iedziivotaajiem. bail pat mineet ciparu cik % buutu gatavi aizbraukt! diemzeel tas cipars buus krietni lielaaks par 24!

  16.04.2015 10:46

 • leila
  +10

  leila

  Ja mūsu ģimenē nebūtu bērni, tad sen būtu prom, bet šeit Latvijā izdzīvojam, 7gadus cīnījāmies ar kredītu slogu, atņēma īpašumu, ar neatlaidību cīnījāmies un atguvām savu īpašumu, cik asaru un nervu tas prasījis, to tikai mēs zinam, 7 gadus strādājām smagi un maksājām bankai, tagad mākleram tik pārdomāts un izstrādāts plāns kā palīdzēt jaunajām ģimenēm, RIEBJAS tās gudrās, tukšās frāzes.
  Mēs turamies, jo bērniem mācām nepadoties un neticēt MŪSU VALSTIJ!

  16.04.2015 09:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas