Apsnidzis, kluss un noslēpumains – fotoreportāža no Cenas tīreļa

0 komentāri

Pavisam netālu no Rīgas, blakus Liepājas šosejai, atrodas dabas liegums Cenas tīrelis. Purva laipa un skatu tornis gada siltajos mēnešos piesaista daudzus dabas vērotājus.  Ziemas laikā apmeklētāju pulks mazliet apsīkst, taču arī šajā gadalaikā tīrelim ir sava noskaņa un šarms, kas priecētu ne vienu vien dabas vērotāju!

Cenas tīrelis tiek uzskatīts par vienu no labākajām dzērvju ligzdošanas vietām Latvijā, kā arī par nozīmīgu nakšņošanas vietu vairākām putnu sugām rudens migrāciju laikā. Tajā ir sastopamas 10 Latvijā un Eiropā aizsargājamas putnu sugas.

Ziņu aģentūras LETA fotogrāfam izdevies iemūžināt ziemas ainas no Cenas tīreļa, kurās jaušams klusums, ziemas rimtums un miers. Portāls Skaties.lv piedāvā tev uz brīdi apstāties ikdienas darbu skrējienā un apskatīt brīnišķīgās Cenas tīreļa ziemas ainavas!

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas