Apnicis visu laiku ievadīt PIN kodu? Latvijā grasās ieviest jaunu sistēmu, kur tas nebūs vajadzīgs

3 komentāri

Tuvākajos gados Latvijā modernizēs norēķinu sistēmu ar bankas kartēm un būs iespēja par maziem pirkumiem norēķināties bez PIN koda ievades.

Bankas un lielākie veikalu tīkli patlaban veic sagatavošanas darbus. Nepieciešams nomainīt POS terminālus, kā arī izveidot atbilstošu programmatūru. Norēķini bez PIN koda ievades ir ātrāki un ērtāki gadījumos, kad pirkuma vērtība ir neliela. Pirkums notiek pietuvinot bankas norēķinu karti pos terminālam, kas automātiski noņem atbilstošo naudas summu no kartes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vladimirs Bolbots, Swedbank Debetkaršu departamenta vadītājs:

Šā brīža diskusijas ir tādas, ka šī bezkontakta tehnoloģija tiks ieviesta vienai transakcijai ar maksimālo limitu 10 eiro. Swedbank dati liecina, ka apmēram 60% no visām transakcijām, kas veiktas ar karti, ir līdz 10 eiro.

Ja bankas karti pazaudēs vai to nozags, tāpat kā šobrīd par to būs jāziņo bankai, lai karti bloķētu. Par to, kādas būs maksimālās pirkumu summas un kas notiks, kad tās būs iztērētas, plašāk stāstīsim šovakar ziņās 20:00.

Foto:

Skaties video!

3 komentāri

TOP komentāri

 • .
  0

  .

  kur vaina ieviest applepay/google wallet un microsoft wallet ar NFC?

  29.02.2016 18:00

 • parapapm
  0

  parapapm

  Man tas liekas tik stulbi. Pazaudēšu karti, uzreiz nepamanīšu, kamēr nepamanu, tikmēr visa man nauda tiek iztērēta. Manuprāt, tas ir muļķīgi. Tad jau jeb kurš varēs iepirkties. Sviests.

  29.02.2016 08:18

 • mhm
  0

  mhm

  Šis čips jau ļoti pietuvināts delnā ievadāmajam čipam, jeb ZVĒRA ZĪMEI!

  27.02.2016 19:10

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas