Anatolijs Gorbunovs dalās atmiņās par zīmīgo Augstākās padomes sēdi pirms 25 gadiem

0 komentāri

Pirms 25 gadiem 4.maijā Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Augstāko padomi tolaik vadīja Anatolijs Gorbunovs- viena no lielākajām Atmodas laika personībām.

Jau daudzus gadus Gorbunovs ir prom no publiskās skatuves un intervijas sniedz ļoti reti. Bet, tuvojoties 4. maijam, viņš piekrita ar mums dalīties savās atmiņās par tā laika notikumiem.

Ienākot Saeimas sēžu zālē un atceroties 90.gada 4.maija dienu, Anatolijs Gorbunovs vispirms stāsta kāda tolaik izskatījās parlamenta zāle. Tagad tā būtiski pārbūvēta, tomēr kur sēdēja spilgtākie Atmodas gadu deputāti, Gorbunovs joprojām atminas.

No 4.maija vēsturiskās dienas Gorbunovs īpaši atminas agru rītu vēl pirms parlamenta sēdes. Par to, cik šī diena būs zīmīga Latvijas liktenim, viņš īpaši nav domājis. Tajā brīdī svarīgākais bijis pārbaudīt visus dokumentus, lai neatkarības pretiniekiem nebūtu iemeslu tos apstrīdēt.

Liela spriedze un emocijas valdīja gan parlamenta sēžu zālē, kad ārpusē pie Augstākās padomes. Cilvēki ar maziem radioaparātiem rokā sekoja vēsturiskajai sēdei un skaļi skaitīja katru PAR balsi. Arhīva kadri liecina, ka Gorbunovam vairākkārt nācās lūgt cilvēkus uz ielas būt savaldīgākiem un tagad viņš skaidro, kādēļ tā rīkojies.

Īpaši emocionāls, protams, bijis brīdis, kad pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas deputāti iznāca no parlamenta un rādīja daudzos kadros iemūžināto uzvaras zīmi. Gorbunovs atceras, ka viņu burtiski apbēra ar ziediem, taču tobrīd viņš domājis, ko teikt tūkstošiem cilvēku, kas jau pulcējās Krastmalā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas