Alternatīvā skolā Latgalē dzied dziesmas tanzāniešu valodā un neizmanto skolas solus

2 komentāri

Dziesmu dziedāšana tanzāniešu valodā ir tikai viens no piemēriem, kā tiek dažādotas mācību stundas pirmajā alternatīvajā izglītības iestādē Latgalē, Preiļos.

Preiļu Brīvās skolas dibināšanas iniciatori ir bērnu vecāki, kas apvienojušies biedrībā Preiļi izglītotai Latvijai. Vecāku nolūks ir maksimāli iesaistīties bērnu izglītošanā līdz pat 9. klasei un papildus valsts izglītības standartos iekļautajiem mācību priekšmetiem mācīt arī latvisko dzīvesziņu, latgaliešu valodu un amatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vecāki savu izvēli dibināt jaunu – netradicionālu – skolu pamato ar to, ka vēlas veidot sadarbību starp audzēkņu vecākiem un pedagogiem. Katrs mazais cilvēciņš ir personība, tāpēc ir svarīga individuāla pieeja katra bērna talanta izaugsmei. Šobrīd jauno skolu kopumā apmeklē septiņi sākumskolas vecuma bērni, vēl tikpat daudz audzēkņu ir pirmsskolā.

“Mēs ar ģimeni atbraucām uz Preiļiem no Francijas. Mēs tur dzīvojām kādu laiku. Tad, kad es atbraucu uz Preiļiem, kur esmu uzaugusi, gājusi skolā un mācījusies. Es atbraucu uz dzimto pilsētu ar domu, ka ir jāpaliek Latvijā un jādomā par dzīvi Latvijā,” stāsta Ilona Indriksone, Preiļu Brīvās skolas direktore.

Skaties foto:

 

Daudzi vecāki kopā ar bērniem apmeklē mācību stundas un ir gatavi to laikā dalīties ar savu pieredzi, kā arī iesaistīties aktivitātēs. Preiļu Brīvajā skolā nav tradicionālu skolas solu, bērni sēž uz bumbām un pierakstus veic ar zīmuli lielās kladēs bez rūtiņām vai līnijām. Katras mācību stundas atslēgas vārds esot – sajūtas.

 

Skola šobrīd nav akreditēta, taču šim procesam gatavojas un ir saņemtas visas licences un atļaujas, lai bērni tajā varētu mācīties. Tikmēr vecāki ir apņēmības pilni sūtīt bērnus šajā skolā arī turpmākos gadus, jo nedomā, ka, piemēram, pēc 9. klases absolvēšanas varētu rasties grūtības ar mācībām “parastā” vidusskolā.

Preiļu Brīvās skolas telpas atrodas Priekuļu pamatskolā, un tā ir jauna elpa visam Preiļu novadam, jo lauku reģionā viena otrai blakus ir pat divas mācību iestādes. Pagaidām skolai nepieciešamās izmaksas 4 500 eiro – sedz vecāki un uzņēmēji–ziedotāji.

Video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Juris
  0

  Juris

  Kā var dziedāt valodā, kuras nav? Nav tanzāniešu valodas, tāpat ka nav kubiešu, beļģu, brazīliešu, austriešu, šveiciešu u. tml.

  12.05.2016 11:13

 • sd
  0

  sd

  Muļķības, tipisks privāta b/d murgs, neko neiemāca, izlaiž.....nosūc naudu...
  Ja tas vēl būtu pēc Valdorfa metodikas, te tanzāniešu valodā dziesmas, priekš kam?!

  28.09.2015 19:31

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas