Alerģijas un elpvadu slimības – tās izraisa slikti vēdinātas skolas

0 komentāri

Mediķi brīdina, ka pēdējo gadu laikā bērni vairāk slimo ar dažādām alerģijām un elpošanas slimībām. Vasarā situācija ir normalizējusies, bet, tiklīdz atsāksies skola, saslimstība atkal pieaugs. Cēloņi vairāki, taču galvenā problēma esot sliktā gaisa kvalitāte skolās.

Darba Drošības un vides veselības institūta pētnieki pārbaudījuši gaisa kvalitāti daudzās Latvijas skolās. Rezultāti uzrāda satraucošu ainu – četrās no piecām mācību iestādēm gaisa kvalitāte ir neapmierinoša. Iemesli ir trīs – slikta vai neesoša ventilācijas sistēma, ēku siltināšana ar nekvalitatīviem materiāliem un lētas mēbeles, kas klasēs izdala nepatīkamu smaku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Skolotāji problēmu mēģina risināt pēc saviem ieskatiem: starpbrīžos vēdinot klases vai arī liekot bērniem brīvo laiku pavadīt skolas pagalmā. Taču mediķi norāda, – starpbrīži ir par īsu, lai klases izvēdinātu. Pēdējo gadu laikā strauji pieaug bērnu saslimstība ar alerģijām un elpceļu slimībām. Tas kļuvis par iemeslu dažādām hroniskām kaitēm jau jaunībā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas