Alerģija vieglākā vai smagākā formā ir katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam

0 komentāri

Ar alerģiju vieglākā vai smagākā formā saskaras katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs. Īpaši tas izpaužas tieši vasaras laikā, kad gaisā virmo dažādi ziedputekšņi.

Ņemot vērā, ka augi un to putekšņi lielākā apjomā ir lauku teritorijās, varētu šķist, ka jutīgiem cilvēkiem patvērums jāmeklē pilsētā. Speciālisti gan sāka – tas ir maldīgs uzskata, jo pilsētā šī koncentrācija ir dubultā apjomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesa gan, aktuālā informācija liecina, ka šobrīd gaisa kvalitāte Rīgā vērtējama kā laba. Rādījumus var ietekmēt vēja stiprums, auto koncentrācija, un citi faktori.

Iepriekšējos gados, tostarp arī pērn, Rīgas centrā gaisa kvalitātes neatbilstība normai konstatēta vairāk nekā 35 reizes, kas ir pieļaujamais gada limits.

Ceļš, kuru ziedputekšņi spēj pieveikt, mērāms pat simtos kilometr,u un tie noteikti ienāk arī apdzīvotās vietās. Pamatpiesārņojumu pilsētās rada smiltis, putekļi, izplūdes gāzes un pelni, kas kā magnēts piesaista vēl ienācējus no laukiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas