Akcijā #Esi Vecis Latvijā populāri vīrieši iestājas par sieviešu tiesībām

2 komentāri

”[..] Vienlīdzīgākas, mums visiem drošākas sabiedrības vārdā aicinām Tevi, Latvijas vīrieti – #EsiVecis! Iestājies par sieviešu tiesībām un palīdzi novērst vardarbību pret sievieti!” – tā, atzīmējot Starptautisko cilvēktiesību dienu 10. decembrī, mudina Resursu centrs sievietēm Marta.

Akcijas #EsiVecis ietvaros video par sieviešu tiesībām iestājas vairāki Latvijā pazīstami vīrieši, piemēram, hokejists Sandis Ozoliņš, filozofs Ilmārs Šlāpins, filozofs Vents Sīlis, mūziķis Goran Gora un žurnālists Jānis Geste.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: LETA

Foto: LETA

Hokeja leģenda Sandis Ozoliņš:

Vīrietis, izmantojot vardarbību vai savu dienesta stāvokli, lai gūtu labumu vai virsroku pār sievieti, noteikti nav vīrieša cienīga rīcība. Tādā veidā panākt virsroku, pierādīt savu ego, apmierināt savu ego vai pierādīt savu pārākumu… vai tad pēc tam tas pats vīrietis labi jūtas?

Skaties #EsiVecis video!

Vairāk video meklē sociālajā medijā YouTube!

Vairāk nekā 100 sievietes ik dienu cieš no vardarbības ģimenē

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Latvijas krīzes centru pieredze liecina, ka varmākas ir visās sabiedrības grupās.

”Viņš netika pa durvīm iekšā, paņēma trepes, cirvi un ielīda pa logu. Mēs bijām pārbijušās, es viņu mierināju, ka tas ir tētiņš, ka viss būs labi, viņš ienāca, paņēma bērnu klēpī, otrā rokā cirvi un teica:’’Tev mamma tūlīt ies uz debesīm.’’

Tas ir tikai viens no stāstiem, ko izmisumā iedzītas sievietes atklāj. Krīzes centrā Marta stāsta, ka vardarbības apmēri ir šokējoši. Latvijā no vardarbības katru dienu cieš aptuveni 100 sievietes, un ar vardarbību mūsu valstī ir saskārušies 39% sieviešu.

Nesen ar ažiotāžu sacēluši arī psihologa Viestura Rudzīša izteikumi viņa blogā. Cita starpā tur minēti attaisnojumi vardarbībai pret sievietēm. Pēc izteikumiem V. Rudzītis izpelnījās sabiedrības nosodījumu un tika izslēgts no Psihoterapeitu asociācijas.

Sieviešu iekaustīšanas atbalstītāju Rudzīti izslēdz no Latvijas Psihoterapeitu biedrības

Biedrība lēmusi ne tikai izslēgt V. Rudzīti no savām rindām, bet arī anulēt viņam psihoterapeita sertifikātu, ko tā izsniegusi.

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz biedrības statūtiem un viņa rīcību, atkārtoti pārkāpjot organizācijas Ētikas kodeksa statūtus un publiski paužot atbalstu vardarbībai pret sievietēm.

V. Rudzītis savā blogā publicējis ierakstu Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?” kurā stāsta par savu pieredzi psihoterapeita darbā, paužot, ka ir jāaizdomājas par to, kas tiek nodarīts pāri sievietēm, ka tiek aizliegta vardarbība pret viņām. Pēc sarunas ar kādu vīrieti viņam esot radies jautājums, kā var iztikt bez spēka izmantošanas pret sievieti.

2 komentāri

TOP komentāri

 • janis
  0

  janis

  es nevelos. sievietes paartop par feministem un terorize virieshus. un vinjas vairs neiespejams milet. iekaustishana te njeprichom, - visiem zinams, ka spalga spiegshana virietim ka "ar nazi pa pautiem", - tad ludzu to vel ietvert - katram virietim izsniedzot decibelmeeru, kaa pieradijumu psihologiski emocionalam terorismam. (saprotu jusu replikas tagad: un ejad d... ) Dilles. sunji rej, karavans iet talak.

  10.12.2014 15:10

 • Lauris
  0

  Lauris

  es velos iestaties par sievieshu tiesibam,kur var nobalsot?

  10.12.2014 13:41

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas