Aizvadītajā gadā pacienti Stradiņa slimnīcai palikuši parādā vairāk nekā 537 000 eiro

0 komentāri

Pagājušajā gadā pacienti Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai palikuši parādā 537 251 eiro, pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa stāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neapmaksāto rēķinu kopsumma būtiski nav mainījusies, jo 2013.gadā tā sasniedza 530 225 eiro.

Ņemot vērā, ka parāda summu galvenokārt veido pacientu neapmaksātā iemaksu daļa par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem, slimnīca cieš zaudējumus, jo atgūt šos parādus ir diezgan bezcerīgi, norādīja Sīle.

Viņa uzsvēra, ka slimnīcas budžetam tas nozīmē negatīvu ietekmi uz ieņēmumiem. Šogad gan šo samazinājumu amortizē vienreizēja kompensācija par diagnozēs balstīta pakalpojuma apmaksas modeļa ieviešanu.

Lai veicinātu rēķinu apmaksu laikus, slimnīca iegulda savus resursus, stāstīja Sīle. Darbinieki telefoniski sazinās un atgādina par rēķinu apmaksu, tomēr sazvanītie pacienti ir tikai neliela daļa no visām personām, kuras nav norēķinājušās ar slimnīcu, jo vidējā parāda summa ir neliela un līdz ar to fiziski ir liels parādnieku skaits, stāstīja slimnīcas pārstāve.

Atsevišķos gadījumos Stradiņa slimnīca vienojas ar pacientu par rēķina nomaksas grafiku. Tāpat slimnīca aktīvi sadarbojas ar parādu piedziņas kompānijām, raugoties, lai procentu maksājumi par to pakalpojumiem nebūtu neadekvāti augsti salīdzinājumā ar atgūtajām summām, norādīja Sīle.

Jau ziņots, ka katru gadu pacienti Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai (RAKUS) paliek parādā 600 000 eiro, liecina slimnīcas apkopotā informācija.

Pašlaik summa, ko pacienti nav samaksājuši slimnīcai par pakalpojumiem, kopumā sasniedz 3,5 miljonus eiro. Slimnīcas vadība norāda, ka valstij nav mehānismu, kā kompensēt pacientu parādus.
Saskaņā ar slimnīcas datiem pēdējo trīs gadu laikā rēķinus nav samaksājuši 50 000 pacientu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas