Aizvadītajā gadā pacienti Stradiņa slimnīcai palikuši parādā vairāk nekā 537 000 eiro

0 komentāri
Aizvadītajā gadā pacienti Stradiņa slimnīcai palikuši parādā vairāk nekā 537 000 eiro
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīna Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Pagājušajā gadā pacienti Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai palikuši parādā 537 251 eiro, pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa stāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neapmaksāto rēķinu kopsumma būtiski nav mainījusies, jo 2013.gadā tā sasniedza 530 225 eiro.

Ņemot vērā, ka parāda summu galvenokārt veido pacientu neapmaksātā iemaksu daļa par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem, slimnīca cieš zaudējumus, jo atgūt šos parādus ir diezgan bezcerīgi, norādīja Sīle.

Viņa uzsvēra, ka slimnīcas budžetam tas nozīmē negatīvu ietekmi uz ieņēmumiem. Šogad gan šo samazinājumu amortizē vienreizēja kompensācija par diagnozēs balstīta pakalpojuma apmaksas modeļa ieviešanu.

Lai veicinātu rēķinu apmaksu laikus, slimnīca iegulda savus resursus, stāstīja Sīle. Darbinieki telefoniski sazinās un atgādina par rēķinu apmaksu, tomēr sazvanītie pacienti ir tikai neliela daļa no visām personām, kuras nav norēķinājušās ar slimnīcu, jo vidējā parāda summa ir neliela un līdz ar to fiziski ir liels parādnieku skaits, stāstīja slimnīcas pārstāve.

Atsevišķos gadījumos Stradiņa slimnīca vienojas ar pacientu par rēķina nomaksas grafiku. Tāpat slimnīca aktīvi sadarbojas ar parādu piedziņas kompānijām, raugoties, lai procentu maksājumi par to pakalpojumiem nebūtu neadekvāti augsti salīdzinājumā ar atgūtajām summām, norādīja Sīle.

Jau ziņots, ka katru gadu pacienti Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai (RAKUS) paliek parādā 600 000 eiro, liecina slimnīcas apkopotā informācija.

Pašlaik summa, ko pacienti nav samaksājuši slimnīcai par pakalpojumiem, kopumā sasniedz 3,5 miljonus eiro. Slimnīcas vadība norāda, ka valstij nav mehānismu, kā kompensēt pacientu parādus.
Saskaņā ar slimnīcas datiem pēdējo trīs gadu laikā rēķinus nav samaksājuši 50 000 pacientu.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas