Aizkustinoša intervija ar Renāru Zaļo – vīru, kurš aizstāvot Latviju barikādēs, tika smagi ievainots

0 komentāri

Janvārī katru gadu pieminam barikādes – nevardarbīgo pretošanos svešai varai un tikko iegūtās neatkarības saglabāšanai. Šogad – šā notikuma 25. gadadiena.

Tas uzskatāms par unikālu notikumu ne tikai mūsu vēsturē, bet arī starptautiski. 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, kurš pats bijis notikumu aculiecinieks un arī tika smagi ievainots, uzskata, ka tā laika notikumus ikvienam palīdzēja izturēt gara spēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Ja atceramies nesenos Ukrainas notikumus, sākās līdzīgi kā mums, bet pārgāja vardarbīgā formā, taču pie mums izturēja līdz galam, līdz pēdējam mirklim bija nevardarbīgā pretošanās,” saka Renārs Zaļais, kurš tolaik pildīja miliča pienākumus un barikāžu aktivitātēs iesaistījās brīvprātīgi.

Viņš barikāžu laiku sauc par savu otro dzimšanas dienu, jo 20. janvāra apšaudēs viņš tika smagi ievainots un atradās uz nāves gultas. Šā iemesla dēļ viņš kopā ar tā laika cīņu biedriem šajā datumā sanāk kopā, lai atminētos tā laika notikumus.

Foto

900 sekunžu Lielajā intervijā Renārs Zaļais stāsta par barikāžu notikumos piedzīvoto, dalībnieku apzināšanu un iecerēm panākt viņiem zināmus atvieglojumus, kā arī – kāda ir muzeja direktors vēlēšanās vismaz līdz barikāžu piecdesmitgadei.

Video: intervija ar Renāru Zaļo

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas