“airBaltic” bosa alga gada laikā augusi par 65%; iegādājies māju Itālijā

0 komentāri

AS “Air Baltic Corportaion” valdes priekšsēdētāja Martina Gausa alga pērn augusi par 65%, liecina Gausa Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē pieejamā amatpersonas deklarācija par 2013.gadu.

Ja 2012.gadā Gauss algā saņēma 385 154 eiro, tad 2013.gadā – 637 296 eiro. Pērn Gausa vienīgais ienākumu avots bija alga “airBaltic”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

2012.gadā Gauss deklarācijā norādīja divas privātmājas – Vācijā un Austrijā, bet kopš pagājušā gada “airBaltic” vadītāja īpašumā ir arī privātmāja Itālijā.

Ja iepriekšējos gados Gauss nedeklarēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas, tad pērn nacionālās aviokompānijas vadītājs deklarējis parādsaistības 500 000 eiro apmērā.

Tāpat Gauss deklarējis kapitāldaļas uzņēmumos “Magau GmbH” un “AirBerlin Plc&Co” attiecīgi 25 000 eiro un 200 eiro vērtībā. Gausa īpašumā ir arī reģistrēts transportlīdzeklis – 2010.gada izlaiduma automašīna BMW un 2009.gada izlaiduma kvadracikls “Canam”. Savukārt Gausa lietošanā ir 2011.gadā reģistrēts “Mini Cooper” un 2013.gadā reģistrēts BMW markas auto.

Deklarācijā norādīti arī naudas uzkrājumi 1000 eiro skaidrā naudā. Bezskaidrā naudā Vācijas, Austrijas, Latvijas un Itālijas bankās Gauss kopumā uzkrājis 28 000 eiro.

Tāpat arī deklarācijā uzrādīti Gausa trīs bērni, brālis, māsa un vecāki.

Gauss darbu “airBaltic” sāka 2011.gada 1.novembrī. No 2009.gada aprīļa līdz 2011.gada maijam Gauss bija izpilddirektors Ungārijas aviosabiedrībā “Malev”, kas ir pārvadātājs ar 22 lidaparātiem un 2010.gadā ir pārvadājis vairāk nekā trīs miljonus pasažieru.

Jau ziņots, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” apgrozījums pērn pieaudzis par 1% līdz 278,8 miljoniem eiro un sasniegta peļņa 2,02 miljonu eiro apmērā, liecina “Firmas.lv” informācija. 2012.gadā kompānija strādāja ar 31,1 miljona eiro zaudējumiem.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. AS “Air Baltic Corporation” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas