Ainārs Bormeisters: Kādreiz šķita, ka mašīnas deg tikai filmās!

0 komentāri

Uzreiz pēc Ziemassvētkiem, 26. decembra vakarā, ceremonijā Latvijas lepnums, kas norisinājās jau vienpadsmito reizi, tika godināti tie mūsu līdzcilvēki, par kuru pašaizliedzību, sirsnīgumu, altruismu un sirds siltumu varam būt patiesi lepni. Portāls Skaties.lv atskatīsies uz balvas ieguvējiem un viņu stāstiem. Ainārs Bormeisters un Kaspars Garsils saņēma balvu nominācija Drosme un vīrišķība.

Kaspars Garsils ir dižkareivis, kurš dienē Zemessardzes 19. bataljonā. “Es esmu tehniķis. Visu laiku ir azarts to darīt – būt kareivim!” Ainārs Bormeisters savukārt ir viesu mājas un atpūtas kompleksa īpašnieks. Viņam šad un tad sanāk strādāt arī naktīs un 26. septembra naktī bija sarunāts, ka kaimiņš Kaspars atbrauks pakaļ uz viesu namu un aizvedīs uz Jaunmārupi. Tomēr viss izvērtās citādāk un abi vīrieši tika ierauti notikumu virpulī, kad trīs jauniešu dzīvības bija atkarīgas no viņu rīcības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs bijām pasākumā, kur Edgaram bija gada jubileja. Tad braucām mājās. Mūsu ātrums nebija liels, bet tad sākām braukt ātri…” stāsta cietusī Santa. “Mūs apdzina mašīna lielā ātrumā un pēc mirkļa jau redzējām, kā tā deg ceļa malā. Vēl pēc brīža jau bijām klāt un skatījāmies, ko varam līdzēt!” atceras Ainārs. Brīdī, kad viņš pieskrējis pie mašīnas, šoferis neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes, bet otrā pusē sēdēja Santa. “Es tajā brīdī jau zvanīju glābējiem! Pēc tam palīdzēju izcelt Santu,” atceras Kaspars.

Tad tika atlauztas aizmugurējās durvis, kur esot gulējis Andrītis. Kamēr Kaspars runāja ar glābējiem, viņi ar Aināru jau paspēja izglābt divus no trim cilvēkiem, bet mašīnas priekšējie sēdekļi tika apņemti liesmās. Pēc nākamās minūtes tās pārņēma jau visu mašīnu. “Kādreiz šķiet, ka tikai filmās deg mašīnas, bet, kā izrādās, īstenībā arī!” skumji smaidot nosaka Ainārs.

Šis notikums kārtējo reizi parāda, cik tuvu savijas dzīvības un nāves līnijas un cik neparedzams spēj būt liktenis, jo arī iespēja, ka tajā līkumotajā ceļa posmā varētu kāds braukt, ir viena no simta. Turklāt visu izšķīra garām braucošo drosme un vīrišķība. Latvijas lepnums 2014 balvu nominācijā Drosme un vīrišķība saņem Ainārs Bormeisters un Kaspars Garsils.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas