Agrīna HIV infekcijas ārstēšana būtiski samazina risku saslimt ar AIDS

0 komentāri

Agrīna HIV infekcijas ārstēšana būtiski samazina risku saslimt ar AIDS vai citām nopietnām slimībām, liecina trešdien publicēta liela starptautiska klīniska pētījuma rezultāti.

Pētījums tika publicēts gadu ātrāk, nekā plānots, jo sākotnējie dati parādīja, ka cilvēki, kuri tika ārstēti nekavējoties, par 53% retāk nomira vai saslima ar AIDS salīdzinājumā ar to pētījumā iekļauto cilvēku grupu, kuri ārstēšanu sāka vēlāk, kad viņu imūnsistēma jau bija novājināta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zinātnieki norāda, ka šie dati kopā ar agrākajiem pētījumiem, kuros noskaidrots, ka antiretovirālā terapija palīdz novērst vesela cilvēka inficēšanu ar HIV seksuālā ceļā, apliecina terapijas vēlamību visiem ar vīrusu inficētajiem.

“Mums tagad ir skaidri pierādījumi, ka ar HIV inficēta pacienta labā antiretovirālo terapiju ir sākt agrāk nekā vēlāk,” sacīja Nacionālā alerģiju un infekcijas slimību institūta direktors Entonijs Fauči.

“Turklāt agrīna terapija sniedz dubultu efektu, ne tikai uzlabojot pacientu veselību, bet arī pazeminot viņu vīrusa devu, kas samazina iespēju, ka viņi šo vīrusu varētu nodot citiem,” paziņoja Fauči.

Pētījums sākās 2011.gadā 35 valstīs, un tajā tika iekļauti 4684 ar HIV inficēti vīrieši un sievietes, kas vecāki par 18 gadiem.

Jaunākie dati liecina, ka pasaulē kopā ar HIV ir inficēti apmēram 35 miljoni cilvēku, bet tikai 13 miljoni tiek ārstēti. ASV Slimību apkarošanas un novēršanas centrs jau tagad rekomendē sākt antiretovirālo terapiju tūlīt pēc diagnozes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas