Āfrikas cūku mēri Dubnas novadā ievazāja lopkopju nolaidība, saka Dūklavs

0 komentāri

Āfrikas cūku mēris, kas šomēnes atklāts kādā Dubnas novada saimniecībā, ir ienests pašu lopkopju nolaidības dēļ, norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrs norāda, ka šajā epidēmijā, ar ko nesen saskārusies pie Daugavpils esošā saimniecība, bijis gadījums, kad nav ievēroti elementāri prevencijas pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī pati saimniecības īpašniece atzinusi, ka zāle sapļauta vietā, kur ēd arī meža dzīvnieki un bīstamā slimība pārnesta no meža dzīvniekiem. Dūklavs norāda, ka pļaut labību tur, kur ēd arī meža dzīvnieki, ir kategoriski aizliegts, un tā ir ābece lopkopjiem.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas