Ādažu militārajā bāzē vēsturiska diena – zvērestu dod pirmie Apmācības rotas karavīri

0 komentāri

Tā kā obligāto militāro dienestu Latvijā nav paredzēts atjaunot, visas pūles tiek veltītas profesionālo bruņoto spēku kapacitātes stiprināšanai. Galvenais izaicinājums ir karavīru rindu papildināšana. Sestdien, 2. aprīlī, Ādažu militārajā bāzē bija vēsturiska diena, jo svinīgo zvērestu deva karavīri, kas kā pirmie profesionālas iemaņas slīpējuši jaunizveidotajā Sauszemes spēku kājnieku brigādes Apmācības rotā.

Sestdien pirmoreiz jaunie karavīri zvērestu deva Ādažu militārajā bāze, jo Alūksnē Kājnieku skolā vietu vairs neesot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairums jaunās rotas karavīru pievienosies tieši Sauszemes spēkiem.

Svinīgo Zvērestu pieņēma arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Viņš atzina – par spīti interesei dienēt, kas katru gadu aug, karavīru Latvijas armijā joprojām trūkst. Tieši šis jautājums, nevis modernāka aprīkojuma iegāde vai apmācību pieejamība tuvākajā nākotnē solās būt lielākais izaicinājums mūsu bruņotajiem spēkiem, kuri turpina saņemt arvien lielāku valsts atbalstu.

Pagājušajā gadā, palielinot aizsardzības budžetu, tika pieņemts stratēģisks lēmums skaitliski palielināt Latvijas bruņotos spēkus. Mērķi ir visai ambiciozi. Profesionālo armiju, kurā pašlaik ir ap 5000 cilvēkiem, papildināt ar 1000 jauniesaucamajiem.

Foto

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas