Absurds, šantāža un provokācija – daudzi ir šokā par ierosinājumu par katru neuzņemto bēgli “piespriest” valstij soda naudu

0 komentāri

Absurds, šantāža un provokācija – šie vārdi raksturo lielas daļas Eiropas Parlamenta deputātu viedokli par piedāvājumu ieviest soda naudu par katru neuzņemto patvēruma meklētāju. Ierosinātās reformas trešdien, 11. maijā, Strasbūrā izsauca emocionālas debates, kurās atbalstu soda naudas ieviešanai pauda vien retais eiroparlamentārietis.

Divu gadu laikā no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā uz citām dalībvalstīm jāpārvieto 160 tūkstoši cilvēku. Tomēr kopš gada sākuma nav pārvietots pat 1% no šī skaita. Lai efektīvāk cīnītos ar bēgļu krīzi, Eiropas Komisija ierosina ieviest bēgļu uzņemšanas obligātās kvotas, kā arī piedāvā ieviest bargas finansiālas sankcijas – 250 tūkstošu eiro lielu soda naudu par katru neuzņemto patvēruma meklētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par šiem priekšlikumiem šodien debatēja eiroparlamentārieši, kuri vispretrunīgāk vērtē soda naudas ieviešanu. Atbalstu tam pauž vien retais.

Vairums debatētāju asi kritizēja ceturtdaļmiljona soda naudu par katru neuzņemto patvēruma meklētāju. Kā argumenti izskanēja tas, ka tādējādi tiek sodīti nodokļu maksātāji, kā arī priekšlikums tika pelts kā greizs tāpēc, ka dalībvalstīm tiek dota iespēja atpirkties no bēgļu uzņemšanas.

Šīs debates apliecina, cik grūti būs panākt vienošanos ar Eiropas Komisiju, lai reformētu patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmu. Turklāt savs vārds vēl būs sakāms dalībvalstu valdībām.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas