Absurds! Aglonas baznīca par tirgošanās licenci prasa 450 eiro

7 komentāri

Jau šajā nedēļas nogalē Aglonā pulcēsies iedzīvotāji no Latvijas, kā arī citām valstīm, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Šo notikumu prasmīgi izmanto turienes bazilika, iekasējot visai lielas summas par tirgošanās platības īri.

Par ieejas maksu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos jāmaksā nav, taču tas tiek kompensēts ar tirgošanās maksu. Aglonas bazilikas priesteris Daumants Abrickis norāda, ka par 2 metru platību ir jāmaksā 115 eiro, bet, ja vēlas četrus metrus, tad jāmaksā dubultā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Dārgās samaksas dēļ daudzi tirgotāji nolēmuši nedoties uz Aglonu – no dažiem, kas vēlējušies darboties lielākā platībā, paprasīti pat 450 eiro. Šobrīd izsniegtas 100 tirgošanās licences, kas sanāk 115 000 eiro, taču, visticamāk, potenciālā peļņa ir vēl augstāka, jo daudzi aizņems lielāku platību.

Skaties video!

7 komentāri

TOP komentāri

 • Santa
  +3

  Santa

  Pilnigi piekriitu ka tas nav nekads apsurds! Tad jau apsurds ir ari tas ka uz shaadiem sveetkiem pie baznicas tiek tirgota apakshvelja u.c. Ne buut ne pirmaas nepiecieshamibas preces un tadas kam ar baznicu un shiem svetkiem nav nekada sakara!

  13.08.2015 18:22

 • Zzz
  +2

  Zzz

  Vai kads ir redzejis, ka bez ieguldijuma var gut pelnu? Ta nav "briesmiga" samaksa, paskatoties apkart si cena ir maza, nemot vera cik liela pelna Tiek guta Uz siem kv.m , pati katru gadu braucu Uz Aglonu Un pie tirgotajiem rindas nerimstas visas dienas garuma. Varbut Ja Baznicai ir japiedava bezmaksas tirgosas vietas, tad tirgotajiem bezmaksas preces

  13.08.2015 08:56

 • Kristians Girvics
  +2

  Kristians Girvics

  Tas ir tikai normāli - brīvā tirgus laikmets. Tirgojas, lai nopelnītu. Ja nav izdevīgi, lai nepērk licenci un netirgojas, Piedāvājums un pieprasījums visu sakārtos.

  12.08.2015 22:18

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas