Aborts Latvijā: Reiz rosināts pirms aborta klausīties bērna sirdspukstus

0 komentāri

Ar jaunu sparu Saeimā tiek virzīti grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz vairākus ierobežojumus sieviešu tiesībās pārtraukt grūtniecību, tāpat visas pacientes tiek rosināts dēvēt par mātēm. Mēģinājumi mainīt šo regulējumu pēdējos gados notikuši vairākkārt, raisot arī plašas diskusijas.

Piemēram, 2010. gadā Saeima noraidīja astoņu deputāšu ierosinājumu, ka grūtniecības pārtraukšanu drīkst veikt tikai pēc tam, kad sieviete ir noklausījusies bērna sirdspukstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt 2012. gada sākumā parlamentā uzvirmoja diskusijas par pārdomu perioda pagarināšanu pirms aborta izdarīšanas no 72 līdz 120 stundām, bet vasarā Saeimā tika izveidota tā saucamā ”aborta jautājumu” darba grupa deputāta Imanta Parādnieka vadībā. Tās darbībā neiztika bez skandāliem, jo rudenī to pameta vairākas nevalstiskās organizācijas, kritizējot tās darbību. 2012. gadā Saeimā tika organizēta arī konference par tiesībām uz dzīvību.

2013. gada sākumā Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti jau vienojās izstrādāt konkrētus grozījumus, lai pagarinātu pārdomu laiku, tomēr diskusijas par šo jautājumu turpinājās arī 2014. gadā. Tagad likumu izmaiņu vērtēšanu pārņēmis jaunais Saeimas sastāvs.

Statistika rāda, ka mākslīgo abortu skaits pēdējos gados samazinājies. Tie ietver gan pēc sievietes pašas gribas, gan medicīnisku iemeslu dēļ veiktos abortus.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas