“A to B Rollerski”: ceļā sastapts vietējais latvietis – mākslinieks un bijušais Dausonas mērs Jānis Šteins

0 komentāri

Filmēšana ir sākusies! Nesen “A to B Rollerksi” dokumentālās filmas filmēšanas grupa atstājusi Dausonas pilsētu, kurā satika tās bijušo mēru, latvieti Jāni Šteinu. Interesantie stāsti turpinās, tikai šis laikam būs pagaidām pēdējais uz ilgaku laiku, jo puišiem trūks sakaru. Kā viņi teica: “Līdz Inuvikai nekā nebūs, tikai milzīgi plašumi un skaista daba.”

Zemāk teksts no radošās apvienības “Moodwork” biedra Jāņa Spurdziņa.

“Latvieši ir visur. Pavisam nejauši iepazīstamies ar Jāni Šteinu. Vietēji viņu pazīst kā John Stein. Māklsinieks, mūziķis un ļoti interesants cilvēks. Izrādās, ka viņs ir bijis Dausonas mērs. Jaunībā ceļojis pa Jukonu un nolēmis atgriezties šajā pilsētā uz palikšanu.

Vakaru pavadām pie viņa, daloties stāstiem. Viņa tēvs, Ilgars Šteins, arī ir bijis māklsinieks. Uzdāvinām viņam suvenīrus no Latvijas – info grāmatas par Rīgu, šokolādi, “Latvian Voices” disku u.c. Jānis ļoti priecājās sacīdams, ka viņam patīk viss latviskais, it sevišķi mūzika. Tā kā, meitenes, jūsu balsis skanēs arī Jukonā. Uz atvadām Jānis mums uzdāvināja savu instrumentālās mūzikas disku. Paldien Jānim par viesmīlību un kompāniju!

Tagad nopērkam pēdējās lietas. Visu laiku bija problēmas atrast gana jaudīgu lodāmuru, lai Gvido varētu salodēd baterijas savas helikopteram. Beidzot izdevās!

Raimonds sniedza interviju vietējai avīzei, kur pie reizes parādījām žurnālam arī vecos video materiālus.

Tagad dodamies uz ziemeļiem – Inuvika ir galamērķis, bet pa ceļam piestāsim vietā ar nosaukuma Eagle Plains, kur, iespējams, tiksim pie sakariem. Bet, visticamāk, ka nē… Līdz Inuvikai nekā nebūs, tikai milzīgi plašumi un skaista daba.”

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas